fbpx

Западається Кропивник: у Калуші розробляють ДПТ території, куди планують відселяти людей із загрозливих місць

Суспільство 11:05, 19.01, 2022

Вчора, 18 січня, на офіційному сайті Калуської міської ради оприлюднили проєкт рішення міськради «Про надання дозволу на розроблення проєкту детального планування території для багатоквартирної житлової забудови в мікрорайоні Підгірки в місті Калуші». Це місце відведене для відселення людей із села Кропивник, де просідає ґрунт.

КУРС писав, що в зоні небезпеки 70 будинків: калуська влада готується до наслідків подальшого просідання ґрунту в Кропивнику

У преамбулі зазначено, що проєкт рішення підготували, «беручи до уваги протокол наради у міського голови Андрія Найди щодо питань відселення мешканців із зон просідання земної поверхні від 13.12.2021 року». Проєктом рішення пропонується дати дозвіл на розроблення проєкту детального планування території орієнтовною площею 22 га для багатоквартирної житлової забудови в мікрорайоні Підгірки у місті Калуші. Замовником розроблення містобудівної документації буде виконавчий комітет Калуської міської ради, інформують “Вікна”.

З 2010 року, після того як Законом України на території Калуша, сіл Кропивник і Сівка-Калуська було оголошено зону екологічного лиха, у житловому масиві Підгірки були зарезервовані території для відселення людей — навпроти стадіону, там, де є фундамент школи. Проєктом Генерального плану Калуша тут передбачена багатоповерхова забудова.

На нараді ТЕБ і НС 10 січня у Калуші повідомили про наміри звернутися до Кабміну щодо розробки державної програми будівництва житла і відселення людей з небезпечної зони.

Восени минулого року у селі Кропивник на Івано-Франківщині науковці зафіксували просідання ґрунту над шахтними порожнинами на понад 20 см. На цій території розташовані 70 житлових будинків, повідомив професор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Едуард Кузьменко, посилаючись на результати екологічного моніторингу. Його науковці провели влітку і восени 2021 року в Калуській гірничо-промисловій зоні та прилеглих до Калуша селах.

“Відзначаємо просідання на більш ніж 20 сантиметрів із початку проведення вимірів (2013 рік, — ред.) на території, де розташовані 70 будівель. Місцеві жителі розповідають про утворення озера у 2019 році та пов’язують це із просіданням ґрунту. Але для нас це не матеріал. Щоб дослідити динаміку просідання, треба проводити подальші дослідження”, — розповів Едуард Кузьменко.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: