fbpx

Засудили працівника ПНУ, який за хабар видав фіктивну довідку про навчання в університеті

Суспільство 11:55, 14.07, 2021

Директора Калуського навчального центру дистанційних комунікацій «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» засудили за отримання хабаря.

У травні 2018 року обвинувачений виготовив фіктивну довідку про навчання молодого чоловіка на 1 курсі спеціальності «Початкова освіта» педагогічного факультету.

Після передачі довідки і отримання 300 доларів хабаря на Вічевому майдані в Івано-Франківську працівника затримали правоохоронці.

Впродовж судового розгляду обвинувачений заперечував свою вину, однак врешті визнав провину і пояснив, чому взяв гроші. За його словами, він з 2005 року очолює структурний підрозділ ПНУ імені Василя Стефаника у Калуші. У липні 2018 року під час вступної компанії до нього звернувся молодий чоловік, якого цікавив вступ до університету.

Через деякий час молодик зателефонував з проханням зустрітися й переговорити щодо вступу його товариша. При цьому просив надати довідку на ім’я його товариша про те, що він навчається у вказаному університеті, оскільки за наявності такої довідки йому б запропонували роботу. На що обвинувачений погодився та самостійно виготовив бланки довідок про навчання в університеті, скріпив їх печаткою в приймальній декана педагогічного факультету.

Відповідач зазначив, що службовою особою на час вчинення злочину себе не вважав, а тому сприймав оплату як належну йому винагороду за виготовлену довідку. Запевнив, що у скоєному щиро розкаюється, що такого більше не робитиме, і просив суворо його не карати.

Суддя Івано-Франківського міського суду визнав чоловіка винним в отриманні неправомірної вигоди і призначив 17 000 грн штрафу з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на підприємствах, установах, організаціях незалежно від форми власності, на строк 1 рік 3 місяці. Також він має заплатити 8580 грн за проведення судових експертиз.

Лише найважливіші новини Івано-Франківська та області у Telegram 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: