Сьогодні, 23 липня, відбувся дев’ятий етап обміну полоненими відповідно до домовленостей у Стамбулі. З російської неволі визволили групу захисників, які мають поранення та важкі хвороби, пише КУРС з посиланням на Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
Серед визволених сьогодні – військовослужбовці ЗСУ, зокрема із підрозділів ДШВ, ВМС, Сил ТрО, а також бійці Державної прикордонної служби, Національної гвардії та Національної поліції України.

Крім представників солдатського та сержантського складу, вдалося звільнити і офіцерів.
Частина звільнених сьогодні воїнів потрапили в полон під час оборони Маріуполя і провели у неволі понад 3 роки.
Повертається з полону останній із захисників острова Зміїний – боєць Державної прикордонної служби України.
Наймолодшому звільненому захиснику виповнилося 27 років, найстаршому – 66 років.
Загалом на рідну землю повернуто українців, що воювали на Донецькому, Запорізькому, Луганському, Херсонському, Харківському, Сумському, Чернігівському напрямках.
Звільнені з полону захисники пройдуть необхідний медичний огляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, а також всі належні виплати за весь час перебування у неволі.
КУРС писав, що 9 червня розпочався обмін полоненими – з неволі звільнені українські захисники віком до 25 років. Серед них двоє прикарпатців – Андрій Біник з Калуської громади та Анатолій Тимків з Івано-Франківської громади.
10 червня відбувся обмін полоненими в категорії “важкопоранені та тяжкохворі”. Серед них троє прикарпатців – Володимир Бойчук, Сергій Карапота, Михайло Миндюк.
12 червня Україна повернула з російської неволі групу оборонців з категорії “важкопоранені і тяжкохворі”. Також черговий обмін полоненими відбувся 14 червня.
19 червня Україна знову повернула важкохворих захисників, серед них – військовослужбовець з Кутської громади Степан Дарійчук.
20 червня Україна знову повернула з російського полону важкопоранених і тяжкохворих захисників. Серед них – прикарпатець Роман Багрійчук.
26 червня відбувся черговий етап великого обміну полоненими згідно з домовленостями у Стамбулі, з полону звільнили прикарпатця Володимира Петрика.
4 липня з полону повернулася група оборонці з категорії “поранені і важкохворі”, а також “молодші 25 років”, серед них прикарпатець Іван Ключенко.