fbpx

Зеленський доручив заборонити перевезення між містами та областями

Здоров'я 18:16, 16.03, 2020

Президент України Володимир Зеленський записав відеозвернення, в якому розповів про коронавірус та звернувся до Уряду, щоб обмежити проведення заходів на території країни у період карантину.

“Досвід Китаю засвідчує, що непопулярні та жорсткі рішення долають вірус і рятують життя. Досвід інших країн показує, що м’якотілість та ліберальність є союзниками коронавірусу. Тому ми будемо діяти жорстко, невідкладно, можливо, непопулярно, але заради одного – життя та здоров’я українців”, – йдеться у дописі у соцмережі.

За його словами, станом на 17 березня в Україні опрацювали 79 підозр на коронавірус і п’ять з них підтвердилися, ще 10 – опрацьовуються лабораторно.

Сьогодні ввечері відбудеться засідання Уряду.

“Я закликаю Уряд зробити наступне:

  1. З 00:01 17 березня 2020 року заборонити приймати відвідувачів закладам культури, торговельно-розважальним центрам, ресторанам, кафе, фітнес-центрам та іншим закладам харчування, розваг і послуг. Ресторани і кафе зможуть продовжити роботу з приготування їжі, доставку якої громадяни зможуть замовити додому.
  2. Міністерству інфраструктури з 12 години дня 18 березня 2020 року заборонити залізничне, авіа- та автобусне міжміське та міжобласне перевезення. Заборонити роботу метрополітенів. Міські перевезення можуть здійснюватися у режимі до 10 осіб у маршрутних таксі і таксі, і до 20 осіб в автобусах, тролейбусах, вагонах трамваїв.
  3. Міністерству фінансів провести перемовини з Міжнародним валютним фондом та іншими міжнародними партнерами щодо надання фінансової підтримки для подолання наслідків коронавірусу.
  4. Найближчим часом очікуємо від Національного банку України, Міністерства фінансів, державних і комерційних банків програму кредитних канікул для малого і середнього бізнесу, а також концепцію податкових змін. Окрім цього, громадяни, які отримують пенсію менше 5 тисяч гривень, мають отримати доплату у розмірі однієї тисячі гривень.
  5. В областях, де були підтверджені випадки коронавірусної хвороби, Чернівецькій і Житомирській, запровадити режим надзвичайної ситуації з 17 березня 2020 року.
  6. Міністерству охорони здоров’я тимчасово заборонити та обмежити планові заходи і операції, здійснювати лише термінові і невідкладні заходи. Максимально підготувати та перепрофілювати медичні заклади для прийому та лікування інфікованих хворих у тяжких станах. Розробити механізм доставки ліків працівниками Укрпошти для людей похилого віку.
  7. Заборонити масові заходи за участю більше 10 осіб, включно з обрядами і церемоніями. Лідерів усіх церков я дуже прошу з розумінням поставитись до цієї ситуації, коли є загроза людському здоров’ю та життю.
  8. Обмежити експорт продуктів харчування за визначеним Урядом переліком.
  9. Міністерствам, головам ОДА, місцевого самоврядування, керівникам підприємств забезпечити безперебійну роботу продуктових магазинів, магазинів побутових товарів, АЗС. аптек, банківських установ, страхових компаній, а також усіх підприємств критичної інфраструктури державної та комунальної власності та вантажного транспорту. Роботу у звичайному режимі мають продовжувати усі, без виключення, органи державної влади, заклади охорони здоров’я та правоохоронні органи.

Особливо важлива зараз робота Верховної Ради України. На мою думку, зміна плану роботи ВР недопустима зараз, у ситуації світової пандемії та загрози глобальної фінансової кризи парламент України має ухвалювати життєво важливі для економіки закони, впроваджувати податкову, земельну, трудову реформи, призначати міністрів економіки та енергетики, генерального прокурора України. Швидкі реформи – це швидка допомога економіці. Без них – економічна кома. І це не питання, а відповідь. В такі часи всі народні депутати мають усвідомити відповідальність. В такі часи ви блокуєте не трибуну, ви блокуєте життя України.

Наполегливо рекомендую усім людям залишатися вдома, крім необхідності купівлі продуктів чи ліків. Особливо це стосується громадян старших 60 років, які перебувають у зоні ризику.

Дорогі українці, досвід Китаю показує, що непопулярні та жорсткі рішення долають вірус та рятують життя. Досвід інших країн показує, що м’якотілість та ліберальність – це союзники коронавірусу. Тому ми будемо діяти жорстко, невідкладно, непопулярно, але заради одного – життя і здоров’я українців. 36,6 вам, дорогі українці!” – сказав Зеленський.

Досвід Китаю засвідчує, що непопулярні та жорсткі рішення долають вірус і рятують життя. Досвід інших країн показує, що м’якотілість та ліберальність є союзниками коронавірусу. Тому ми будемо діяти жорстко, невідкладно, можливо, непопулярно, але заради одного – життя та здоров’я українців.

Опубліковано Володимиром Зеленським Понеділок, 16 березня 2020 р.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: