fbpx

Зеленський оголосив 9 січня днем жалоби за загиблими у авіакатастрофі в Ірані

Суспільство 09:59, 09.01, 2020

Президент Володимир Зеленський висловив співчуття родинам загиблих у авіакатастрофі в Ірані та запевнив, що держава надасть їм необхідну допомогу.

«Ранок 8 січня 2020 року став чорною сторінкою в історії і України, і всього світу. Мої щирі співчуття родичам і близьким одинадцяти загиблих громадян України: Володимира Гапоненка, Олексія Наумкіна, Сергія Хоменка, Катерини Статнік, Ігоря Матькова, Марії Микитюк, Дениса Лихна, Валерії Овчарук, Юлії Сологуб, Олени Малахової та Ольги Кобюк. Їхнім родинам держава надасть усю необхідну допомогу», – йдеться у зверненні Зеленського.

9 січня оголошено днем національної жалоби.

Президент обіцяє, що буде проведене детальне й незалежне розслідування відповідно до норм міжнародного права. 

Розслідування авіакатастрофи здійснить комісія, створена Організацією цивільної авіації Ісламської Республіки Іран.

До Ірану у складі пошуково-рятувальної групи о 3:30 вже прибули 45 наших фахівців, зокрема з Державної авіаційної служби, Національного бюро розслідувань авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами та представники МАУ.

«Ми очікуємо, що всі вони будуть включені до роботи комісії, зокрема до розшифровки записів «чорних скриньок». У разі необхідності до складу комісії можуть залучатися й інші необхідні експерти, які також прибули до Тегерана. Це представники РНБО, Служби безпеки України, ДСНС, Міноборони, міністерств закордонних справ, внутрішніх справ та інших державних інституцій. Це найкращі фахівці нашої країни, які мають великий досвід експертиз. Вони ж здійснять ідентифікацію та репатріацію загиблих українців», – запевнив гарант.

Зеленський анонсує телефонну розмову з Президентом Ірану щодо посилення співпраці з українською стороною задля встановлення істини.

«Закликаю й міжнародну спільноту, зокрема Канаду, долучитися до розслідування обставин авіакатастрофи українського Боїнга-737», – йдеться у зверненні.

Також в Україні буде проведено позапланові та повні перевірки стану безпеки польотів МАУ та інших вітчизняних авіакомпаній.

Українським громадянам рекомендовано утриматися від відвідання цього регіону. До з’ясування всіх причин катастрофи українським авіакомпаніям заборонені польоти в повітряному просторі Ірану та Іраку.

Нагадаємо, в Тегерані 8 січня після зльоту з міжнародного аеропорту імені Імама Хомейні пасажирський літак авіакомпанії МАУ зазнав катастрофи і впав неподалік аеропорту.

Серед загиблих громадяни 7 країн: Іран – 82; Канада – 63; Україна – 11 (2 пасажири і 9 членів екіпажу); Швеція – 10; Афганістан – 4; ФРН – 3; Велика Британія – 3.

Загибла в авіакатастрофі бортпровідниця Марія Микитюк родом з Івано-Франківська.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: