Як писав КУРС, в програмі робочої поїздки на Франківщину – представлення нового голови ОДА, огляд терміналу аеропорту та зруйнованого повінню мосту.
Володимир Зеленський прилетів до Франківська на президентському літаку. Йому презентували Івано-Франківський міжнародний аеропорт та розповіли про необхідність його реконструкції.
Реконструкція потрібна для того, щоби аеропорт “Івано-Франківськ” приймав великі пасажирські судна міжнародних рейсів.
Наразі аеродром франківського аеропорту є у спільному використанні цивільної і військової авіації. Злітно-посадкова смуга належить Міноборони. Офіційно аеропорт знаходиться у концесії ТОВ “Скорзонера”, директором якої є Олександр Шевченко.
Зеленський поцікавився у директора аеропорту Петра Осипенка, чи говорили з власниками з приводу реконструкції аеровокзалу. “Від держави потрібна реконструкція злітно-посадкової смуги, яка використовується і цивільною, і військовою авіацією”, – сказав Осипенко.
Проєкту реконструкції, а саме будівництва нової злітної смуги, наразі немає, додав директор аеропорту. Потрібно до пів року, щоби його зробити. Для будівництва нової злітної смуги потрібно 2 роки і 32 млн доларів.
Загальна вартість робіт з реконструкції аеропорту – близько 40 млн доларів.
“Ходять чутки, що у вашої компанії гроші є”, – звернувся Зеленський до Шевченка.
І порекомендував директору “Скорзонери” знайти частину грошей і почати роботи.
“Ви будуєте, ми гроші повертаємо”, – сказав Зеленський.
На заперечення, що приватна компанія не має повноважень почати таке будівництво, глава держави зазначив: “ми знаємо, як надати такі права, хоч не маємо права тиснути на компанію”.
Олександр Шевченко погодився розглянути запропонований варіант.
“Вони обговорять з власниками. Ми знайдемо юридичний інструмент, щоби найближчим часом, із завтрашнього дня в лапках, почати будувати паралельно і новий термінал, і злітну полосу. А потім ми частково будемо повертати власникам гроші. Власники за свої гроші будують термінал. А повернення грошей стосується тільки полоси, яка є власністю держави в особі Міноборони”, – підсумував для ЗМІ Зеленський.
Довідково: В аеропорт вкладено інвестицій на суму більш як 2 млн доларів США, придбана спецтехніка, проведені ремонтні роботи світлосигнального обладнання, перону, руліжних доріжок, будівель, встановлені камери відеоспостережень.
Для подальшого розвитку летовища та збільшення географії польотів необхідно збудувати нову злітно-посадкову смугу завдовжки 2,8 км, завширшки 50 м та відповідно руліжними доріжками до неї. Вартість такого будівництва складає 38,7 млн доларів США, йдеться в Інвестиційному плані розвитку Івано-Франківського міжнародного аеропорту.
Також необхідно провести реконструкцію старих руліжних доріжок – 6,3 млн доларів. Та реконструювати перон – 15,2 млн доларів. Фінансування цих робіт має забезпечити концесіонер аеропорту ТОВ “Скорзонера”.