fbpx

Житло для ВПО у Франківську: замість 12 будинків збудують два

Суспільство 11:15, 08.06, 2024

Житло для переселенців, що будується по вулиці Ребета в Івано-Франківську, планують здати в експлуатацію до кінця 2025 року. Зараз там прокладають мережі.

Про це на пресконференції повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, пише КУРС.

«Це два будинки приблизно на 300 сімей. Це соціальне житло, воно протягом 10 років є виключно власністю територіальної громади без права приватизації. І нашим положенням, і законом передбачено, що пріоритетом є внутрішньо переміщені особи, в сім’ях яких є військовослужбовці», – зазначив Марцінків.

За його словами, зараз на черзі за житлом в Івано-Франківську перебувають 186 сімей захисників.

Після сімей військовослужбовців будуть забезпечуватися житлом сім’ї ВПО, у яких є люди з інвалідністю.

КУРС раніше писав, що депутати Івано-Франківської міської ради 10 березня 2023 року прийняли рішення про залучення ґранту від Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) у розмірі 9,5 млн євро на будівництво житла для внутрішньо переміщених осіб. Спорудити житло для переселенців планували у селі Микитинці в районі Хриплинської промислової зони. Однак через спротив Хриплинської та Микитинецької громад будувати житло для ВПО вирішили на вулиці Ребета в Івано-Франківську.

Тоді Марцінків заявляв, що це буде 12 п’ятиповерхових будинків. Тепер міський голова каже, що начебто планували збудувати п’ять будинків, зрештою збудують – два.

«Спочатку планувалося 5 будинків, зараз два. Тому що саме скільки коштів є на реалізацію цього проєкту», – пояснив Марцінків.

Нагадаємо, у лютому цього року міська рада затвердила договір про ґрант між НЕФКО та Івано-Франківською міською радою. Перша заступниця міського голови Вікторія Сусаніна зазначила, що у міському бюджеті передбачено 25 млн грн на співфінанусвання проєкту.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: