fbpx

Зупинка "Карпатнафтохім" загрожує катастрофою регіону: у Калуші готують звернення до голови області

Суспільство 12:54, 01.12, 2022

Сьогодні, 1 грудня, у Калуші відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Розглянули єдине питання – про недопущення виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з зупинкою виробничих потужностей ТОВ «Карпатнафтохім».

Як повідомив заступник генерального директора ТОВ «Карпатнафтохім» Ярема Рудик, на підприємстві зараз склалася критична ситуація, пишуть Вікна.

З 24 лютого ТОВ «Карпатнафтохім» зупинив виробничу діяльність через колапс логістики: припинилося постачання сировини. Працювали й поки що працюють лише допоміжні цехи, зокрема очищення стоків, води і каналізації (підприємство забезпечує централізоване водопостачання частини Калуша). Виробництво фактично працює в режимі критичної інфраструктури і тільки підтримує умови зберігання залишків сировини та продукції.

За словами Рудика, проти ТОВ «Карпатнафтохім» порушені дві кримінальні справи: одна – у травні, друга — в червні. Суд арештував майно підприємства. 30 листопада заарештували усі рахунки «Карпатнафтохіму». Є постанова суду і про арешт рухомого майна. Крім того, слідчі опечатали ремонтне управління. 

Керівництво підприємства попередило, що така ситуація може загрожувати екологічною катастрофою та соціальним вибухом. Наприклад, на підприємстві зберігаються як залишки сировини, так і готової продукції, зокрема небезпечні етилен, вінілхлорид, дихлоретан тощо. Якщо ТОВ «Карпатнафтохім» не зможе підтримувати належні умови їхнього зберігання, то можливі аварійні ситуації і це може призвести до фатальних наслідків для цілого регіону.

Голова профспілкового комітету ТОВ «Карпатнафтохім» Олег Кушлик застеріг, що ситуація загрожує соціальним вибухом: без зарплат і забезпечення залишаються сім’ї як працівників ТОВ «Карпатнафтохім», так і пов’язаних з ним підприємств. Причому, за словами Олега Кушлика, 100 працівників «Карпатнафтохіму» воюють і захищають Україну, ще у 200 працівників пішли на фронт дружини чи чоловіки. На підприємстві загалом працює близько 2600 людей, які до листопада включно вчасно отримували зарплату. Поки що нікого не скоротили, однак як буде далі – невідомо.

Міський голова Андрій Найда доручив представникам ТОВ «Карпатнафтохім» підготувати карту усіх ризиків. Оскільки йдеться не лише про загрози для Калуської громади, а для цілого регіону — питання невідкладно винесуть на засідання регіональної комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Відтак вирішили готувати звернення до голови обласної військової адміністрації Світлани Онищук щодо невідкладного розгляду питання на регіональній комісії ТЕБ і НС і Раді оборони області.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: