У Франківську відбувся круглий стіл, на якому обговорили потребу продовжити проєкт “кризова кімната” для жертв домашнього насильства.
Учасниками обговорення були громадські активісти, правозахисники, держслужбовці та представники поліції.
“За час карантину кількість жертв домашнього насилля в Україні зросла, – повідомила Людмила Непийвода, представниця омбудсмена у Франківську. – Якщо в 2019 було приблизно 180 тисяч таких звернень, то у 2020 вже понад 211 тисяч. І звернення продовжують надходити”.
Ідея відкрити прихисток для жертв насилля в сім”ї у Франківську виникла два роки тому. Її вдалося реалізувати завдяки гранту українсько-канадського проєкту.
КУРС писав, що у Франківську відкрили кризову кімнату для жертв сімейного насильства
Кілька тижнів тому з’явилася можливість отримати кошти і з державного бюджету. Їх мають спрямувати на забезпечення притулку. Зокрема, на облаштування приміщення. Відтак подальша доля “кризової кімнати” залежить від рішення міської влади, інформує Вежа.
“Триває процес перемовин, – розповіла голова ГО ДІМ.48.24 Наталія Вишневецька. – Але досі приміщення не виділене. У червні спливає можливість отримати під проєкт кошти з держбюджету. Зараз є можливість податися на субвенцію. Так робить багато територіальних громад. І обласних центрів, навіть тих, де не було прототипів “кризової кімнати”. А в нашому місті, де налагоджена система, і тут ця можливість продовжити існування втрачається…”
За час інсування “кризова кімната” в Івано-Франківську прийняла 25 родин, які зазнали насильства. Загалом, це понад 40 людей.
Нагадаємо, калушанина, який бив дружину і погрожував зламати їй ніс, суд оштрафував на 170 гривень
Правоохоронці кажуть, від домашнього аб’юзу страждають не лише діти та жінки. До них зверталися і чоловіки.
Представниця поліції Олександра Бабецька розповіла, що звертався чоловік, якого на насильство провокувала дружина. Він фізично не міг її стримувати через виховання і тому викликав поліцію та пропросив, щоби “половині” пояснили: так робити не можна.
“Кризова кімната” – єдина в Івано-Франківську. Перебувати в ній жертви насилля можуть до місяця. Адреса квартири – утаємничена. Її фото ніде не публікують. Конспірація дозволяє гарантувати безпеку постраждалим від сімейного аб’юзу.
Записатись на прийом можна в робочий час за телефоном організації: 050 7287114.