середа, 24 січня

"Легенді франківської стометрівки" зробили операцію - повернули 30% зору

В Івано-Франківській обласній лікарні вчора прооперували франківського жебрака пана Василя, якого у місті називають "Пане дайте пару копійок". Василя побили у передвеликодню суботу - чоловік майже втратив зір на одне око.
Фото Ростислава Шпука Фото Ростислава Шпука

Як повідомляв КУРС, після побиття Василь потрапив до лікарні, а небайдужі франківці в мережах збирали кошти на його лікування. 

Підприємець і блогер Ростислав Шпук, який передав зібрані кошти потерпілому, написав, що операція пройшла успішно. 

"Око майже повернуло собі колір, із земельного він перетворився на природній небесний. А також 30% зору. Наче це частка, яка супроводжує колір, насправді ж - добра робота лікарів.
Але головний результат цього випадку – вражаюча реакція. Громада виявилась не просто легковблаганною, вона накрила лавиною благодійності. 

Хтось не пошкодував 1000 грн. Хтось анонімно, без вказання прізвища, вніс 500 - на око, але не про людське око - не залишивши записки в умовній "стіні плачу". 

Хтось перечислив 7, які розчулюють не менше, і не обов’язково тому, що долучився той, для кого це помітна сума, це так само може бути хтось, що не наважувався піднести копійку «вживу», вважаючи на ціпок прохача, і тепер наздогнав дистанційною змогою, через банківську транзакцію. 

Все це - наслідок бродіння чистого рафінованого співчуття і потреби причетності. Не спрацювало самогальмування типу "це ж не поранений в АТО", спрацював перший автоматичний позив, не пропущений через гамівний розсуд. І це - наша сигнальна система, її доброякісне новоутворення. Суспільство не пасе задніх саме, коли пасе потреби "задніх", -  написав Ростислав Шпук

Ростислав також відзначив, що до благодійності долучилися лікарі, які стаціонарну частину лікування дорогими засобами зробили фактично безкоштовною. Заощаджені кошти Василь зможе використати на лікування хребта. 

 

Теги: побиття
КОМЕНТУВАТИ