fbpx

Масштабна вирубка в Карпатах загрожує екологічною катастрофою. ФОТО, ВІДЕО

Суспільство 11:29, 04.10, 2016

Обміління рік, зсуви та затоплення – це лише частина негативних наслідків незаконного вирубування українських лісів, не кажучи уже про економічні збитки для держави. В лісорубних корупційних схемах задіяно безліч осіб на всіх рівнях, які знищують екологію та збагачують власні кишені.

Про таку незаконну вирубку на Івано-Франківщині та Львівщині розповіли активісти "ВОЛІ" та народний депутат Юрій Дерев’янко в сюжеті телеканалу "Рада".

Тільки на Львівщині та Івано-Франківщині щороку вирубують тисячі гектарів лісу. Екологи б’ють на сполох: нещадна вирубка загрожує Україні екологічною катастрофою. 

 

"Ліс – це той природній чинник, який регулює рівень води. Чим більше ми вирубуєм ліс, тим більше у нас буде природних катаклізмів, які продовжуватимуться ще багато років", – каже активіст "ВОЛІ" Андрій Ониськів.

В лісорубних корупційних схемах задіяно безліч осіб на всіх рівнях: "чорні лісоруби", представники екологічних структур, правоохоронні органи. Чиновники нібито не помічають, що ліс зникає просто на очах. В той час, щоб відновити зелені насадження, потрібно щонайменше 100 років. Оголені від дерев майданчики відразу заростають лісовими будяками, ожиною, осикою та березою. 

"Ліс треба рубати господарно, його треба висаджувати і доглядати. Бо такі вороги лісу, як ожина, береза, трепета, вільха, набагто швидше ростуть і глушать його", – зазначив депутат Косівської райради від "ВОЛІ" Петро Іванишин.

Незаконні лісорубні схеми в українських Карпатах різноманітні, під видом знищення хворих дерев у більшості випадків рубають молоді та здорові. Інші псевдопідприємці деревину високої якості продають як дрова.

"Експорт у нас домінує не деревини ділової, не дорогого кругляку лісу, а дрів. Тобто виходить, що все, що рубається, рубається на дрова і експортується. Відбувається приховування виручки, – наголосив народний депутат Юрій Дерев’янко. – До кінця цього року мораторій на вивіз кругляку має повноцінно запрацювати. Для того щоб до кінця року вивезти максимальну кількість лісу, кругляку рубають як перед потопом".

Зокрема, в НПП "Гуцульщина" незаконні оборудки пов’язані не тільки з рубкою та експортом деревини, ділків цікавить земля на гірських схилах.

"Всі безчинства, які відбуваються в НПП "Гуцульщина", полягають у тому, що, з одного боку, є намагання вкрасти собливо цінну землю через такі механізми і – друге – варварськи під видом санітарних рубок вирубувати цінну деревину", – наголосив Дерев’янко.

Тіньовий деревний бізнес щороку забирає в держави мільярди прибутку. На лісові афери "чорних лісорубів" зазвичай місцевих жителів штовхає безробіття та низький рівень життя, без лісових талонів та офіційного працевлаштування вони вирубують дерева. 

Тим не менш, місцеві активісти радіють з того, що кожна локальна перемога і кожне врятоване дерево є успішною запорукою збереження та відновлення українських лісів.

Нагадаємо, у боротьбі з варварським вирубуванням лісу "ВОЛІ" вдалось привернути увагу всієї країни та національних ЗМІ до екологічної ситуації в Карпатах. Разом з активістами Косівщини вони пікетували Мінекології, після чого міністр Остап Семарак звільнив голову Держлісагентства та заборонив санітарні рубки по всій Україні, доки не будуть змінені правила.

За фактами незаконних рубок, зафіксованими волівцями, правоохоронні органи розпочали розслідування. Нардеп Юрій Дерев’янко неодноразово звертався до державного керівництва щодо незаконних рубок в НПП "Гуцульщина" та з вимогою звільнити його скандального директора Пророчука, в результаті чого Нацполіція почала розслідування.

За перевірками Держекоінспекції та СБУ були зафіксовані рубки на суму понад 21 млн грн.

Фото – Володимир Монастирецький. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: