fbpx

По 6 сотих: майже сотня учасників АТО з Калуша отримала земельні ділянки для будівництва

Суспільство 22:48, 25.10, 2016

98 учасників АТО з Калуша безкоштовно отримали земельні ділянки для індивідуального житлового будівництва. На черзі – чи не вп'ятеро більше, а землі у місті – обмаль.

Міська влада говорить про ще два земельні масиви, 

Депутати міської ради на позачерговій сесії затвердили протокол засідання земельної комісії, згідно з яким було визначено 98 учасників антитерористичної операції, які отримають землю у новому масиві – на вулиці Святої Покрови неподалік мікрорайону Хотінь.

Наступного дня у приміщенні ПК "Мінерал" відбулося жеребкування, під час якого визначили, хто який наділ отримає. Розділили загалом понад дев’ять гектарів землі. Кожен отримав не менше шести сотих землі. Утім, чимало бійців АТО жеребкування пропустили. Для них буде оголошено додатковий розподіл.

Найближчим часом на сесію міської ради винесуть затвердження результатів жеребкування. Відтак, отримавши рішення на руки, учасники АТО зможуть звертатися до будь-якої землевпорядної організації та виготовити проекти землеустрою. Рішення про передачу цих земель знову ж таки прийматиме міська рада.

Якщо минулого року, коли ділили 114 земельних ділянок в районі вулиці Добрівлянська, окрім бійців АТО, наділи отримали ще "чорнобильці" та "афганці", то цього разу землю розподілили виключно між учасниками антитерористичної операції.

"Такий список сформувала громадська комісія", – пояснив "Вікнам" головний архітектор Калуша Роман Кузик.

Нагадаємо, ще торік у Калуші створили громадську комісію з питань розподілу земельних ділянок пільговим категоріям громадян (учасникам бойових дій, учасникам АТО, сім’ям загиблих учасників АТО, ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС). До складу комісії не увійшов жоден із посадовців, лише учасники АТО та представники ГО відповідних спрямувань.

"Афганців" всіх двадцять четверо, тому ми домовилися комісією, що дамо земельні ділянки всім, щоб надалі не виникало питань, – зазначив ще торік під час першого розподілу землі на той час голова Громадської комісії Ігор Табачук. –  І – четверо "чорнобильців", бо перевірку персональних даних пройшли не всі. Решта – в порядку черги".

"Цього разу комісія одноголосно вирішила розподілити земельні ділянки тільки між учасниками АТО, – повідомив голова громадської комісії, учасник АТО Іван Кудибін. – На сьогодні на земельні ділянки претендують 468 учасників АТО, з яких 243 мають посвідчення учасників бойових дій і стоять на черзі, інші – у процесі виготовлення документів". 

За інформацією від Романа Кузика, на черзі зараз стоять близько двох з половиною сотень пільговиків, однак ця цифра може збільшуватися, адже зараз триває демобілізація шостої хвилі і з заявами про виділення землі, ймовірно, знову звертатимуться нові військові. Вони можуть сподіватися на ділянку в районі вулиці Глібова або у Підгірках. Утім, землі у Калуші обмаль.

"Є ще земельний масив у Підгірках, у напрямку села Студінка, – розповів Роман Кузик. – Але яку площу матимемо для розподілу між пільговиками – невідомо. Там потрібно "списати" меліорацію. Так, всередині липня ми отримали висновок від Львівського інституту водних ресурсів про можливість списання меліоративних систем. Згідно із висновком, можна списати меліорацію на лівому боці масиву. А меліоративні системи з правого боку Львівський інститут визнав придатними і до списання не рекомендував".

Площа земельного масиву у Підгірках – приблизно 19 га. Однак, "віднявши" охоронні зони газопроводів, ліній електропередач та меліоративних систем, від цілісного клаптя землі залишиться хіба що половина.

Ще одна земельна ділянка, яку місто може надати пільговикам для індивідуального житлового будівництва, – у районі вулиці Глібова. Однак вона геть мала – у межах 3,5 га. Про інші варіанти у місті наразі не говорять.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: