Кількадесят метрів гуцульського орнаменту, виконаного в автентичних кольорах і з використанням традиційних візерунків, намалювали на Майдані Шевченка і далі – надвірнянською стометрівкою до Ратуші.
"Під керівництвом професійних художників, викладачів Надвірнянської школи мистецтв, ми обіграли ті візерунки, які були викладені на бруківці з легкої руки архітектора міста Тараса Угринчука. Використали традиційні орнаменти Гуцульщини у притаманних їм кольоррах", – розповідає одна з ініціаторів проекту, волівка Тетяна Пришляк.
За її словами, малюнок з легкої руки надвірнянців отримав назву "Гердан". Представники "ВОЛІ" вирішили приурочити його до Гуцульського фестивалю, який Надвірна має прийняти цими днями.
"Хотіли сторити у Надвірній таку вісь, докола якої оберталося би туристичне, мистецьке і навіть політичне життя міста. Але найголовніше – щоби це прикрашало нашу Надвірну", – пояснює задум Тетяна.
На запитання, чи не зійде вся ця краса зі снігом, Тетяна Пришляк посміхнулася: "Такі ж фарби використані при створенні графіті на Михайлівській площі в Києві".
Але вуличне графіті на бруківці, в якому використаний автентичний орнамент однієї з етнічних груп, – унікальна річ для України.