"Всі чекали від мене роману. Мала бути така, як завжди, така мі-мі-мі-шна проза. А я взяв і написав кримінальний детектив – зробив роман, можна сказати, на зло своїм читачам", – жартує Любка.
Письменник зізнається, що коли виписував свого головного героя, – а це, власне, Карбід, активний патріот, від якого постійно тхне часником і алкоголем, наполовину герой Кустуріци і наполовину персонаж пострадянського закарпатського фольклору, – то читав "Енеїду" Котляревського, звідки брав окремі фрази і образи. Бо хотів, щоби Карбід "був парубок моторний".
Разом із тим Любка писав роман, "як Умберто Еко", – щоби в ньому, за його словами, було щось зашифровано. Це щось – переспів роману "Кандід" Вольтера.
"Я стилізував "Карбід", таке собі дослідження контрабанди і опис абсурду нашого часу, під авантюрний роман 18 століття. Моє завдання було заховати ці паралелі для Васі-вантажника – лишити йому лише те, що на поверхні, кримінальний детектив. І дати змогу читачу з бекграундом відчитати Вольтера. Хоч невідомо, чи це буде під силу навіть і обтяженому літературними знаннями читачу – скільки вже там поціновувачів того Вольтера", – відкриває багатошаровість твору автор.
"Добре бути закарпатським письменником – коли пишеш, нічого не треба видумувати", – анонсував прочитання одного з епізодів свого роману Андрій Любка.
Письменник чесно попередив, що описав типового мера у його захристі при типовій бесіді з "командою", коли треба "порішати питання". "Ви не зможете це процитувати", – попередив він. Пропонуємо порівняти персонаж із роману із місцевими персонажами.
Читайте також: В Івано-Франківську завершує свій тур Україною Андрій Любка з новим романом "Карбід". ВІДЕО