fbpx

Лазерна епіляція для жінок і чоловіків: розвінчуємо поширені міфи

Здоров'я 13:33, 19.07, 2025
НА ФОТО: Анастасія Саміла, спеціаліст з лазерної епіляції в ЛДЦ «Мед-Атлант»

Лазерна епіляція — один з найпопулярніших методів видалення небажаного волосся. Проте навколо неї є чимало міфів. Деякі з них пов’язані зі страхами та упередженнями, деякі – з досвідом процедур, які робилися на давніших апаратах. Де правда, а де вигадка, в чому закорінені міфи та як перед процедурою впевнитися, що немає жодних засторог стосовно здоров’я, пояснює Анастасія Саміла, спеціалістка з лазерної епіляції, лікарка клініки “Мед-Атлант”. 

Міф 1: Лазерна епіляція може спричинити рак шкіри

Це неправда. Меланому (рак шкіри) можуть викликати лише ультрафіолетові, тобто сонячні промені, якщо їх отримувати в надмірній кількості.

Лазерний промінь відрізняється від ультрафіолетового випромінювання. Лазер, що використовується для епіляції (з короткою хвилею до 800 нм), впливає лише на пігмент волосини – меланін, руйнуючи при цьому волосяний фолікул – корінь волоска, звідки він росте. Глибина проникнення лазерного променя становить до 4 міліметрів.

Часто жінки хвилюються щодо раку грудей, зазначає Анастасія Саміла. Важливо знати, що лазер не впливає на лімфатичні вузли, які розташовані в пахвових западинах. Так само не впливає на молочні залози та інші внутрішні органи. 

“Дехто боїться, що процедура в зоні ареоли молочної залози може негативно вплинути на саму залозу або ж що епіляція в пахвинній ділянці якось зачепить лімфову систему. І хоч це не так, ми розуміємо, що людині можуть бути властиві такі побоювання, – каже спеціалістка. – Саме тому в “Мед-Атланті” підходимо до кожного випадку комплексно”. 

Якщо у клієнта є будь-які тривоги чи сумніви щодо стану здоров’я, йому рекомендують спочатку проконсультуватися з відповідним фахівцем. Наприклад, якщо мова йде про молочні залози, то відвідати мамолога, зробити повторне УЗД. Якщо хвилюють родимки, скеровують до дерматолога тощо. “Коли лікар підтверджує, що протипоказань немає, можемо проводити процедуру, забезпечуючи клієнтам спокій та впевненість”, – підсумовує Анастасія Саміла. 

Важливо взяти до уваги: коли діагностоване онкологічне захворювання, лазерна епіляція абсолютно протипоказана!

Лазерна епіляція в Мед-Атлант
Анастасія Саміла, спеціалістка з лазерної епіляції в ЛДЦ «Мед-Атлант»

Міф 2: Лазерна епіляція — це боляче!

Відчуття під час процедури можуть відрізнятися. Це залежить від:

  • Зони епіляції: деякі ділянки тіла більш чутливі.
  • Індивідуального больового порогу: кожна людина по-різному відчуває подразнення.
  • Типу лазера: Сучасні апарати забезпечують більш комфортні відчуття.

Більшість сучасних апаратів нового покоління роблять процедуру видалення волосся майже безболісною та цілком комфортною. Лазерна епіляція нового покоління працює максимально бережно. Тому що всі нові апарати мають вбудовану контактну систему охолодження.

“Наприклад, ми в “Мед Атланті” використовуємо апарат Deka Motus AX. Це александритовий лазер нового покоління. Процедура з ним називається динамічною епіляцією, оскільки відбувається в русі. Сапфіровий наконечник охолоджує шкіру, тож немає того болю, який міг бути на лазерах попередніх поколінь, коли шкіра перегрівалася”, – пояснює фахівчиня.

І додає: після досвіду воскової епіляції або шугарингу (видалення волосся цукровою пастою) лазерна епіляція буде здаватися зовсім не болючою. Щонайбільше – незначне поколювання у чутливих зонах.

Міф 3: Лазерна епіляція видаляє волосся назавжди

Будемо відверті, це, мабуть, найпоширеніший міф, який активно використовує маркетинг, каже Анастасія Саміла. “Я ніколи не обіцяю своїм клієнтам результату назавжди, бо так не буває, – чесна фахівчиня. – Назавжди — ні, надовго — так”. 

Лікарка пояснює: поки організм функціонує, волосяні фолікули також активні. Вони можуть “заснути” на тривалий час, але потім активізуються. Відтак потрібні підтримуючі процедури: комусь достатньо одного разу на рік, а комусь — раз на чотири місяці. “Це суто індивідуально”, – наголошує вона.

Щоби краще пояснити процес, вона нагадує стадії росту волосся:

  1. Анаген – це стадія активного росту волосся. На цій фазі волосок отримує живлення від кореня і росте.
  2. Катаген – перехідна стадія, коли волосок відмирає та випадає. Організм накопичує сили для росту нового волосся. Цей період триває від 2 до 4 тижнів.
  3. Телаген – стадія “сплячого” волосяного фолікула. З нього нічого не росте, і він може “спати” від 2 до 15 місяців.

Під час процедури лазер руйнує лише ті волоски, які перебувають в активній фазі росту, тобто в анагені. Зазвичай одночасно в цій фазі перебуває приблизно 35% волосся людини. 

Саме тому навіть після повного курсу лазерної епіляції, а це 8-10-12 процедур, залежно від пігментації і товщини волосся, потрібно проводити профілактичні сеанси, наголошує спеціалістка. Це необхідно для видалення тих волосків, які під час попередніх процедур перебували в стадії спокою або переходу, коли в їхньому фолікулі було мало пігменту. 

“Усе це перед процедурою потрібно пояснити. Вважаю, що з клієнтом слід говорити максимально відверто. Нам довіряють, оскільки “Мед Атлант” — клініка, а не салон краси. Ми несемо повну відповідальність за кожну процедуру та її результат”, — наголошує спеціалістка з лазерної епіляції. 

Якщо дотримуватися всіх рекомендацій, робити процедури за графіком і відвідувати підтримуючі сеанси, ефект буде стабільним і довготривалим, запевняє Анастасія Саміла. 

“Ми завжди повинні попереджати наших клієнтів про можливі фактори, що можуть вплинути на результат лазерної епіляції, — наголошує вона. — Нерідко буває, що жінки борються з алопецією, випадінням волосся на голові. Це серйозне захворювання, яке лікарі-трихологи лікують за допомогою спеціальних препаратів для зовнішнього застосування та приписують всередину. І ці препарати стимулюють ріст волосся не лише на голові, а й на інших ділянках тіла”. 

Фахівчиня наголошує: коли приходить новий клієнт, вона завжди детально розпитує про прийом будь-яких препаратів — гормональних чи негормональних, а також про плани їх приймати. Ці фактори безпосередньо впливають на результат епіляції. 

Міф 4: Лазерна епіляція провокує вростання волосків

Навпаки! Лазерна епіляція — один з найефективніших методів боротьби з вростанням волосся.

“З мого досвіду, багато жінок приходять на лазерну епіляцію після воскової депіляції чи шугарингу, які спричинили проблему вростання волосся. Часто спостерігаємо, що вростання – це не просто естетична проблема, а й запальні процеси, такі як папули та пустули, а це іноді вимагає навіть втручання хірурга”, – ділиться Анастасія Саміла.

Під час лазерної епіляції вплив на шкіру мінімальний, майже нульовий. Лазер “працює” лише з пігментом, що міститься у фолікулі, тому шкіра залишається цілою і неушкодженою.

“Лазер ефективно вирішує проблему вростання волосся, значно покращуючи стан шкіри. Лазерна епіляція працює не тільки над видаленням волосся, а й над зміною його структури, — пояснює спеціалістка. — Волоски стають м’якшими, менш пігментованими, що, своєю чергою, мінімізує проблему закупорки сальних залоз”.

Анастасія Саміла, лазерна епіляція в ЛДЦ «Мед-Атлант»
Анастасія Саміла, спеціаліст з лазерної епіляції в ЛДЦ «Мед-Атлант»

Міф 5: Лазерна епіляція заборонена влітку

Це правда, що колись “старими” лазерними апаратами процедури влітку не проводились. Проте апарат MOTUS AX, який використовують у “Мед-Атланті”, дозволяє проходити повний курс лазерної епіляції незалежно від пори року. 

Можна робити процедури цілий рік, але з дотриманням деяких рекомендацій:

  • За три дні до і після процедури уникати активної засмаги.
  • Обмежити відвідування басейнів, соляріїв, СПА та саун.
  • Після процедури обов’язково захищати шкіру сонцезахисним кремом (SPF).
  • Під час курсу лазерної епіляції не використовувати інші методи видалення волосся, що травмують фолікул (наприклад віск, шугаринг, пінцет).

Іноді трапляються алергічні реакції у вигляді почервоніння, свербежу, висипу. Здебільшого алергія може бути викликана недотриманням рекомендацій після процедури. 

Наприклад, жінка зробила епіляцію рук, не використала сонцезахисний крем з SPF і в той же день пішла працювати на город під активне сонце. Природно, що її шкіра, особливо після першого сеансу, відреагує. “Був такий випадок. Ми швидко усунули наслідки. Але для всіх це яскравий приклад того, що рекомендацій потрібно дотримуватися”, – наголошує Анастасія Саміла.

Після процедури слід обмежити перебування на активному сонці на 3-4 дні, відмовитися від басейну, солярію та сауни. При перебуванні на відкритому повітрі потрібно використовувати сонцезахисний крем з SPF 50 – це базове правило догляду.

Міф 6: Лазерна епіляція може викликати опіки шкіри, рубці, пігментацію

Такі небажані реакції шкіри можливі лише у двох випадках:

  1. Недотримання рекомендацій спеціаліста. Наприклад, якщо не використовувати сонцезахисний крем (SPF), активно засмагати або відвідувати солярій після процедури.
  2. Неправильно підібраний протокол процедури. Це означає, що були встановлені неправильні параметри лазера відповідно до фототипу шкіри (її чутливості до сонця) та кольору волосся клієнта.

Що стосується рубцювання (утворення шрамів) — цей ефект повністю виключається, якщо говорити про апарати нового покоління. Лазер Deka Motus AX у “Мед-Атланті” має нульовий ризик отримання опіку чи пігментації. “За три роки роботи на цьому апараті ми не мали жодного подібного випадку”, – констатує Анастасія Саміла.

Спеціалістка з лазерної епіляції переконана: якщо спеціаліст глибоко розуміє свою роботу, чітко дотримується протоколу процедури та індивідуально підбирає параметри, враховуючи особливості клієнта, результат завжди буде чудовим і безпечним.

“Раніше, можливо, не завжди був такий суворий індивідуальний підхід, але зараз ми працюємо чітко з кожною людиною. Весь процес лазерної епіляції є суто індивідуальним, – акцентує вона. – Наприклад, коли до мене приходять клієнти і кажуть, що десь там відвідували процедури кожні чотири тижні, я завжди пояснюю, що це неправильно. Інтервали між сеансами мають поступово збільшуватися, якщо правильно враховані індивідуальні особливості та реакції організму”.

Міф 7: Лазерну епіляцію варто робити тільки після пологів

Глибина проникнення лазерного променя сучасних апаратів (з довжиною хвилі до 800 нм) становить до 4 міліметрів. Епіляція на животі або в зоні глибокого бікіні жодним чином не може вплинути на органи малого тазу та репродуктивну функцію.

На сьогоднішній день немає жодних підтверджених випадків негативного впливу лазерного променя на формування та розвиток плоду в утробі матері. Однак! З етичних міркувань на вагітних жінках не проводяться дослідження. Тому вагітність є протипоказанням до процедури.

“Ми дотримуємося загальноприйнятих протоколів і наполягаємо, що будь-який вид впливу на шкіру – апаратний, ін’єкційний, лазерний – у період вагітності є вкрай небажаним!” – наголошує фахівчиня з лазерної епіляції.

Міф 8: Лазерна епіляція підходить лише для жінок

Лазерна епіляція ідеально підходить і для чоловіків. Будова волосяного фолікула однакова як у чоловіків, так і у жінок, тому процедура ефективна для обох статей. 

Видалення волосся на спині, грудях чи обличчі за допомогою лазера у чоловіків також є комфортним, безпечним та безболісним. “В цьому випадку мова йде швидше про гігієну і зручність, ніж про красу”, – додає спеціалістка. 

“Для чоловіків лазерна епіляція — це ще й дуже ефективно. Зазвичай чоловіче волосся жорстке та темне, що ідеально підходить для лазерного видалення. А завдяки гормональному фону результат у них часто більш прогнозований і стабільний”, — зауважує Анастасія Саміла.

За її словами, комфорт — це ключовий фактор, щоби чоловік зробив лазерну епіляцію. Якщо незручно через подразнення від гоління, стаються попрілості, є вросле волосся або постійна закупорка фолікулів, лазерна епіляція допоможе вирішити ці проблеми. Волосся стоншиться, стане м’якшим і ростиме значно повільніше.

На сьогодні лазерна епіляція вважається одним із найпопулярніших сучасних методів видалення небажаного волосся завдяки своїй ефективності та безпеці, констатує Анастасія Саміла. 

Важливо звертатися до перевірених клінік з досвідченими фахівцями, які зможуть підібрати індивідуальний протокол процедур, наголошує спеціалістка з лазерної епіляції.

Контакти лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант»:

Читайте також:

РЕКЛАМА

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: