fbpx

Росіяни самі запустили процес розвалу федерації

Політика 12:25, 18.05, 2022

Протягом минулої доби в росії було зроблено три ніби не пов’язані між собою заяви. Спочатку депутат держдуми від Криму заявив, що пропонує повернути червоний прапор СРСР. Потім в думі заявили, що розглядають можливість скасування виборів губернаторів восени, щоб не було критики «спецоперації». І, нарешті, прессекретар Путіна Пєсков заявив, що Путін знає, куди веде країну (ця фраза в різних інтерпретаціях зараз регулярно повторюється на всіх шоу рос-ТВ). Що все це означає?

1. В росії готуються до максимального закручування гайок і під шумок можуть бути знищені залишки демократії.

2. В росії продовжують мислити в категорії відновлення срср-2. Поки якогось чіткого чи, точніше, реалістичного плану нема, є бажання і є якісь спорадичні рухи. Але срср-2 – головна ідея-фікс влади, для якої вставання з колін має логічно завершитися саме відтворенням союзу.

3. Єдиним цементуючим фактором для еліт залишається Путін.

В цих висновках, звичайно, нічого особливо нового нема. Але для нас важливіші не самі висновки, а їхні психологічні аспекти.

1. Частота згадувань про Путіна-який-знає-що-робить насправді свідчить про розгубленість еліт, які починають втрачати одну з найважливіших речей в житті: прогнозованість майбутнього. Відновлений СРСР – це добре, але як все це виглядатиме, особливо з огляду на економічні санкції і закриття половини світу для цих еліт, незрозуміло.

2. Закручування гайок і можлива відміна залишків демократії все одно мають передбачати якийсь стержень, на який нанизувалася вся вертикаль влади з її системами противаг. Еліти зараз б‘ють себе в груди і кричать про укрофашистів передусім тому, що чекають зміни правил гри. Модель, де існували чекісти, чотири партії і т. д., при відсутності залишків демократії має трансформуватися (бо піраміда рухне). І поки ніхто не розуміє, як відбуватиметься ця трансформація. Тому в елітах і починаються ці крики, що Путін – наше все. Коли ти не знаєш, що робити, – хвали царя. Насправді війна вже показала, що без зміни управлінської структури росія – це колос на глиняних ногах. І зараз перед рф стоїть виклик: змінити систему і «загубити» частину еліт чи зробити вигляд, що нічого не відбувається.

3. Путін – це ядерна зброя в російському піарі. Вище нього нічого немає. Насправді той, хто запустив і активно підтримує цей наратив, – або ідіот, або зрадник. Справа в тому, що ця історія або зробить Путіна ще більшим божеством, ніж він є зараз, або, з великою долею імовірності, перетворить його на старіючого диктатора, якого грає свита.

Словом, процес розвалу Росії самими росіянами запущено. На жаль, спокійно сидіти на березі річки і чекати на труп ворога ми не можемо.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: