fbpx

Твори франківських авторів і видавництв - серед найкращих українських книжок-2022 за верcією ПЕН

Культура 17:17, 02.01, 2023

Український ПЕН назвав найкращі книжки 2022 року. Серед них – твори трьох франківських і прикарпатських письменників та книжки трьох видавництв з Франківська.

Про це повідомляється на сайті організації.

«2022-й рік, рік повномасштабного вторгнення Росії до України, був одним із найважчих в історії нашої країни. Таким самим випробуванням цей рік став і для нашої книжкової сфери: окупанти обстрілювали українські друкарні, офіси видавництв та бібліотеки; чимало українських авторів, перекладачів, видавців, редакторів, ілюстраторів були змушені залишити свої домівки через війну; не відбулися десятки літературних фестивалів і ярмарків у містах і містечках України. Через постійну загрозу власному життю і життю своїх рідних українські читачі менше читали, а видавці – видавали (що засвідчує і наш список, у якому цього року на 44 позиції менше, ніж торік)…

Попри всі випробування і виклики, українські автори, видавці й читачі продовжували свою роботу, – йдеться в преамбулі списку. – І ось уже вп’яте ми укладаємо список найважливіших українських новинок за версією ПЕН, щоби підсумувати цей рік і подякувати нашим видавництвам, письменникам, редакторам, перекладачам, ілюстраторам, упорядникам, журналістам і науковцям за те, що ви вистояли і лишилися вірними своїй справі».

Серед найкращих книжок за версією ПЕН у 2022 році в номінації “Художня література” є франківський письменник Степан Процюк. Відзначили його книжку “Руки і сльози. Роман про Івана Франка”, видавництво ТунДрайв.

Нагадаємо: Останні роки поета: у Степана Процюка вийшов сміливий роман про Франка

У номінації “Зарубіжна література” знаходимо книжки трьох франківських видавництв:

У номінації “Нон-фікшн: подорожні нариси, репортажі” – Маркіян Прохасько “Мрія про Антарктиду”, Видавництво Старого Лева.

КУРС писав, що серед лауреатів Премії імені Юрія Шевельова 2022 року – Маркіян Прохасько з книжкою про Антарктиду

У номінації “Видання для дітей і підлітиків”Іван Андрусяк “Жерар-партизан”, Vivat.

На жаль, злочинна війна Росії проти України забрала життя українських авторів і митців, серед яких письменники Володимир Вакуленко, Богдан Слющинський, Наталя Харакоз, Сергій Буров, Євген Баль, Юрій Руф, поети Надія Агафонова, Сергій Скальд, Ілля Чернілевський, Артем Довгополий, Гліб Бабіч, історики В’ячеслав Зайцев, Юрій Костик, Вадим Стецюк, перекладачі Олександр Кислюк, Сергій Заїковський, Денис Антіпов. “Через повномасштабну війну, яку Росія розв’язала проти України, їхні книжки не вийшли цього року, і, на жаль, ми більше не дізнаємося, якими були б їхні майбутні твори”, – сумує ПЕН.

КУРС писав: Історія філософії по-гуцульськи: у Discursus вийшла нова книжка горянською говіркою

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: