fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Культура
  • У Франківському драмтеатрі прем'єра - вистава за Ольгою Кобилянською про непрості стосунки матері й доньки

У Франківському драмтеатрі прем'єра - вистава за Ольгою Кобилянською про непрості стосунки матері й доньки

Культура 14:05, 25.01, 2023


У Франківському драмтеатрі сьогодні анонсували прем’єру – постановку режисера Назарія Паніва за новелою Ольги Кобилянської «Вовчиха».

Дія вистави зосереджується на взаєминах матері та доньки, її наскрізною темою є проблема гіперопіки, розповідає Бліц-Інфо. Постановку роблять в пам’ять про Олега Вергеліса – заслуженого журналіста України, театрального критика і мистецького оглядача, друга Франківського драмтеатру, керівника літературно-драматургічної частини. Це була саме його ідея.

За словами режисера постановки Назарія Паніва, вистава дещо відрізнятиметься від оригінального твору Ольги Кобилянської.

«Нам захотілось показати актуальність, яка описана у творі і яку ми можемо бачити у сьогоденні. Також акцентували увагу на гіперопіці, взаєминах матері і доньки, нерозумінні потреб одна одної та нездатності щиро поговорити. Нашою постановкою ми хочемо порушити ці теми, дати сили начебто в простому – поговорити відверто і щиро одне з одним», – пояснює Панів.

Виконавиця ролі доньки Мар’яна Вінтоняк зазначає, що теми, які порушили у виставі, відгукнуться чи не в кожного глядача.

«Сподіваюсь, що ті діти, підлітки та батьки, які прийдуть на виставу, зрозуміють, що в будь-який момент можна сказати, що тебе болить. Будемо сподіватись, що вистава буде для когось уроком, а для когось можливістю врятувати відносини у сім’ї», – ділиться акторка.

Директор драмтеатру Ростислав Держипільський додав, що це буде третя поспіль прем’єра за творами українських класиків.

«Останні наші три прем’єри поставлені за творами українських класиків. Як ви знаєте, всі твори російських класиків ми викинули з репертуару. Нам справді втюхували, що російська культура крута. Але це не так. Наш великий скарб – це українська драматургія. Вона багатошарова, сучасна, філософська. Тож ми намагались по-новому подивитись і по-новому переосмислити всі твори, зокрема «Вовчиху»», – наголосив Держипільський.

Вистава відбудеться 27 і 28 січня о 18:00 на камерній сцені драмтеатру.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: