fbpx

У Франківську презентували тритомник Стефаника

Культура 12:13, 18.12, 2020

У Прикарпатському національному університеті презентували унікальне видання – «Зібрання творів Василя Стефаника».

Презентація приурочена 150-річчю з дня народження Василя Стефаника, повідомляє пресслужба ПНУ імені Стефаника.

Науковці Прикарпатського університету в трьох томах чотирьох книгах упорядкували твори відомого письменника, його листи та виступи, переклади текстів багатьма іноземними мовами.

Ідея видати збірник творів Василя Стефаника виникла ще п’ять років тому, зазначив ректор Ігор Цепенда.

«Коли ми спільно з Івано-Франківською обласною адміністрацією і обласною радою почали підготовку до 150-річчя з Дня народження Василя Стефаника одразу виникло питання концепції. З одного боку – це видання прижиттєвих творів. Адже ми знаємо, що вони найбільш важливіші для читача, оскільки тоді ще Стефаник міг впливати на їх редагування. Наступний важливий етап полягав у виданні творів письменника різними мовами світу», – розповів ректор.

Над виходом у світ унікального видання «Збірник творів Стефаника» працювало близько двох десятків науковців Прикарпатського університету.

До першої книги першого тому увійшли новели, оповідання, поезії в прозі, публіцистика Василя Стефаника зі збереженням автентичності авторського тексту.

У другій книзі першого тому зібрано всі надруковані листи Василя Стефаника. Усього у дослідженні 456 листів і фрагментів листування. До другого тому ввійшли вибрані переклади творів Василя Стефаника слов’янськими, романо-германськими, а також китайською мовами. Загалом 18 мовами. Третій том – прижиттєві видання творів Василя Стефаника.

Книги містять численні ілюстрації – фотографії, автографи рукописів, репродукції картин, ліногравюр, акварельних малюнків тощо.

«Творчість Стефаника неоціненна тому, що, з одного боку, він написав мало, але вага того, що він написав, є особливою. Стефаник був цікавим для світу. Він дійсно хотів, щоб ми всі були кращими. Він умів побачити недолік, але недолік не для того, щоб висміяти, а недолік для того, щоб людина могла виправити себе», – зазначив ректор Ігор Цепенда.

Ігор Цепенда висловив вдячність науковцям університету за їхню титанічну працю. Він також підкреслив важливість підтримки цього унікального проєкту з боку Івано-Франківської обласної ради та ОДА. Саме у рамках обласної програми «Відзначення 150-річчя Василя Стефаника» з бюджету було виділено 500 тисяч гривень на видання збірника творів Василя Стефаника.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: