fbpx

Як артефакт життя: у Іздрика виходить нова книжка

Культура 20:32, 22.12, 2020
НА ФОТО: Юрій Іздрик, фото з мережі

У львівському Видавництві Старого Лева підготували до друку нову книжку поезій Юрія Іздрика, відомого письменника з Франківщини.

“Іздрика багато не буває. Бо він завжди трохи інший. Особливо в збірці «Інші речі», – анонсує в мережі видавець Марія Савка.

За її словами, вірші Юрка Іздрика мають особливий оптичний ефект наближення до самої зіниці ока. Так близько, що опиняєшся всередині вірша, зрештою, всередині життя поета чи ліричного героя і проживаєш його життя як своє власне, таким воно є реальним.

“Може, в цьому і полягає феномен Іздри­ка. Яким би він не був тонально різним — чи пронизливо ліричним, чи жорст­ко іронічним, він залишається рідним, твоїм, тобою віддзеркаленим”, – додає Савка.

Окрім віршів, у збірці є ще й колажі поета. Ці «інші речі» проступають у словах і малюнках, тим самим творять тіло однієї єдної речі — книжки як артефакту життя.

“Графіка та колажі Іздрика мені створили певне де жа в’ю того графіка-Іздрика, якого я полюбила ще з часів «Четверга». І навіть з моєю поганенькою пам’яттю я пам’ятаю, що на обкладинці «Четверга», де опубліковані і мої вірші, були такі риби, які ви знайдете у книжці”, – повертає видавець читачам частинку літературної історії Іздрика.

Як артефакт життя: у Іздрика виходить нова книжка 1

Книжка в друкарні.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: