fbpx

Via Carpatia кличе у Криворівню на "Go-A", "Гайдамаків", "Мандри" і дискусії інтелектуалів

Стиль життя 12:05, 11.06, 2021

25-28 червня Криворівня і Верховина приймають фестиваль і форум Via Carpatia. У лайн-апі – “Go-A”, “Гайдамаки”, “Мандри”, “Hutsul Planet”, “Кораллі”, а також театр просто неба у серці Карпат. Провідні українські інтелектуали дискутуватимуть про культуру і незалежність.

На відзначення 30-річчя незалежності України Форум Via Carpatia-2021 проходитиме під гаслом «Капітал свободи: 30 років культурної незалежності».

Нова зірка української культурної дипломатії гурт “Go-A” після виступу на Євробаченні заспіває у Верховині. «Гайдамаки» презентують прем’єру альбому. Для гостей зіграють «Мандри» і «Кораллі». Відкриття року — проєкт «Hutsul Planet» — вперше виступить на великій сцені із прем’єрою альбому «Весняні думи». Концерт вестиме легенда української музики незалежності Анжеліка Рудницька.

Via Carpatia програма концертів

Ростислав Держипільський і Галина Баранкевич поставлять просто неба драму-концерт «Вигнані з раю» з Івано-Франківським національним академічним драматичним театром.

Також у рамках Форуму дискутуватимуть на теми, що перебувають на перетині культури і політики. Як збереження культурної спадщини і становлення культурних інституцій вплинуло на становлення незалежності й самоусвідомлення України? Чи було мистецтво попередніх 30 років лише дзеркалом подій, що відбувалися в країні, чи безпосередньо впливало на формування порядку денного? Політика пам’яті, еволюція історичного знання, меморіалізація «складної історії», вплив медій на долю країни — глибокі й актуальні теми обговорять гості фестивалю на дискусійних панелях.

На локації у Верховині та в прямому ефірі провідні політологи, історики, культурологи, письменники і режисери дискутуватимуть, спрямовані досвідченими модераторами.

Також презентують повернення бібліотеки Станіслава Вінценза до України в Музеї Гуцульщини у Верховині, виставку картин художників Миколи та Людмили Рибенчуків «Світочі Гуцульщини» та вручать премію Станіслава Вінценза «За гуманістичне служіння та внесок у розвиток регіонів».

Відвідування всіх подій вільне. Організатори: ГО «Верховина — квітка Карпат», ГО «Всеукраїнський демократичний форум», телеканал Еспресо, Верховинська селищна рада.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: