fbpx

Жуль Одрі про Франківськ: "Якщо я виживу тут, то зможу вижити в будь-якій ментально божевільній ситуації"

Культура 12:33, 21.09, 2019

Навесні французький театральний режисер Жуль Одрі став головним режисером Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка. Він приїхав до Івано-Франківська з двома валізами: у тій, що більша, – книжки. Жуль вивчає українську мову, відвідує бібліотеку іноземних мов, живе в театрі й щодня має тренажі з акторами.

В інтерв’ю для DT.UA мсьє Одрі розповів про пошуки балансу, шарм і дух Франківська та інше.

“Там (у Парижі, –ред.) я залишив кохану жінку, а тут знайшов театр, який полюбив. Віднайти зараз баланс між цими двома речами мені дуже важко. Та я щасливий, хоч і відчуваю меланхолію. А ще знайшов тут дорогоцінну й дуже сильну художню мову. Вивчаю й українську – і це для мене дуже важко, особливо ваші закінчення. У мене перехідний період між двома мовами, двома країнами і двома культурами. Я в пошуках балансу”, – каже Жуль Одрі.

Поки що свій побут в Україні він не облаштував.

“Я відчуваю, що мені тут завжди буде некомфортно. Але я думаю, що це добре. Бо, як європеєць, я звик до комфорту, я зростав у комфорті, а тут я практикуватимуся у прийнятті некомфорту. Я кажу не про матеріальні речі. Матеріально я маю все. Франківськ – це місто, яке по-епікурейськи наповнене прекрасними речами. Я кажу про душевний некомфорт, про той хаос… Якщо я виживу тут, то зможу вижити в будь-якій ментально божевільній ситуації. Бо тут я почуваюся спортсменом, який пішов тренуватися високо в гори, де немає кисню, де екстремальні умови, і думаю, що коли спущуся вниз, то відчую себе вільним. Але ж ні! Я вільний, певно, я хотів сказати, що відчую довершеність. Я був у горах, був у Карпатах. Там пречудесно”, – розповідає француз.

Він зазначив, що має вже в Івано-Франківську улюблені заклади. Зі страв любить борщ і вареники, з напоїв – квас.

Щодо роботи з керівником театру Ростиславом Держипільським Жуль Одрі каже, що вони абсолютно різні і водночас доповнюють один одного.

“Як на мене, в Ростислава діонісійський характер, а в мене – аполонічний. Мені здається, Ростислав надзвичайно сильно пов’язаний з якимсь космічним типом роботи, шалено вільним. А я більш сталий, постійний і прагматично налаштований. Ростислав дуже багато мене вчить. Тепер мені трохи важко, бо розпочинається сезон… І  мені непросто уявити, як ця велика будова, цей театральний механізм працює. Тому я почуваюся одночасно і натхненним, і загубленим. Але знаю: все буде добре”, – говорить Жуль Одрі.

Нагадаємо, Жуль одрі пройшов конкурс на посаду головного режисера Франківського драмтеатру у березні цього року.

Вже у травні відбулась прем’єра першої вистави нового головного режисера театру – трагіфарсу “Калігула”.

Зараз у планах поставити виставу за романом Софії Андрухович “Фелікс Австрія”.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: