Бізнес і банківська сфера нерозривно пов’язані економічними зв’язками. Корпоративний сектор – важливий напрям поповнення ліквідності банку. Банк – головний медіатор бізнесу в частині фінансування важливих проєктів, процесі комунікації з партнерами, постачальниками тощо. Успіх їхньої взаємодії залежить від порозуміння, відповідності банківських послуг запитам виробництва та торгівлі, узгодження ділових інтересів.
Розпочинаючи власну справу або прагнучи вдосконалити існуючі бізнес-процеси, передусім потрібно знайти надійний банк із набором послуг, що відповідають не лише фактичним потужностям та потребам, а й мають потенціал для нарощування. Мова про комплексне обслуговування, що включає:
- касове обслуговування;
- карткові проєкти;
- кредитування;
- депозити;
- лізинг;
- документарні операції.
Конкурентно налаштовані банки невпинно працюють над розвитком пакетного обслуговування бізнесу. Перевагою є перехід на рейки фінтех-стартапів за прикладом Unexbank.ua, який охоплює сектор фізичних та корпоративних користувачів, надаючи послуги у реальному та віртуальному вимірі.
Розрахунково-касове обслуговування – основа поточної операційної діяльності підприємства. Воно має бути чітким та простим, передбачати швидку обробку запитів та управління розрахунковим рахунком. Для полегшення управління знадобиться потужний клієнт-банк – система дистанційного доступу до рахунків, за допомогою якої можна в режимі реального часу керувати транзакціями, розрахунками із партнерами та постачальниками.
Карткові проєкти цікаві бізнесу різного розміру та потужностей. Надійний зарплатний проєкт полегшує регулярні розрахунки з працівниками, полегшуючи бухгалтерію та забезпечуючи прозорість офіційної оплати праці.
Потреба у кредиті може виникнути несподівано, зокрема через незаплановану можливість розширення бізнесу. Щоб її не проґавити, доречно мати доступ до вигідної позики, і найпростіше її отримати у банку, що обслуговує основний рахунок компанії, орієнтуючись у її фінансових можливостях та юридичній чистоті. До уваги підприємців програми овердрафту, лізингу та цільового кредитування на потреби бізнесу, а також спільні програми із державним сектором, що передбачають пільгові умови для нарощування виробничих потужностей.
Особливі вимоги бізнесу до банку під час відкриття депозиту – підприємець має бути впевнений у безпеці власних коштів та ефективності їх вкладення. Успішність такої банківської послуги залежить від ступеня довіри між клієнтом та банком. Вона здобувається роками вдалої співпраці. При виборі банку для відкриття депозитів вагоме значення має репутація банку, його історія, тривалість та якість діяльності на українському ринку, а також умови обслуговування – відсоткові ставки, особливості управління ощадним рахунком та виведення коштів.
Загалом, до основних факторів вибору корпоративного банку можна віднести: надійність, комплексність обслуговування та рівень сервісу. Бізнес – це гроші, а гроші насамперед залежать від часу – своєчасності купівлі та продажу. Банк має ефективно маніпулювати цим ресурсом, забезпечуючи швидкість, гнучкість та розвиток початкових інвестицій, можливості для зростання та захист від ризиків.
Реклама