fbpx

"До початку війни у нас було багато планів": підприємство з Івано-Франківщини про бізнес в новій реальності

Економіка 20:28, 28.09, 2022

Останніми роками в Україні з’явилось більше можливостей для бізнесу завдяки програмам партнерства з європейськими країнами, що підтримуються на державному рівні. Одна з них – Програма з підтримки інвестицій малого і середнього бізнесу, фінансована Урядом Німеччини та Євросоюзом в межах ініціативи EU4Business, яку реалізує український Фонд розвитку підприємництва.

ТОВ ТД «Ксенія» про бізнес в час війни

Кілька років тому учасником цієї Програми став Торговий Дім «Ксенія», який розташований на Івано-Франківській харчосмаковій фабриці. Майже 4 роки на підприємстві виробляють солодощі винятково з натуральних інгредієнтів. А завдяки участі в Програмі Торговий Дім придбав відсаджувальну машину і турбоміксер, з якими процес виробництво зефіру значно пришвидшився, а завдяки енергоефективності обладнання компанія значно скоротила витрати.

Ми розвиваємося, постійно оновлюємо обладнання і часто користуємося різними кредитними програмами, тому маємо з чим порівняти, – розповідала Марія Домчак, директорка Торгового Дому “Ксенія”. – Ця програма є лояльною, не вимагає надзусиль для того, щоб взяти в ній участь, і допомагає бути конкурентними на ринку кондитерських виробів”.

Кінець січня та початок лютого для таких підприємств, як ТОВ ТД «Ксенія», часто буває менш прибутковим, аніж у святковий період. Проте, за словами директора компанії Романа Крицуна, до 24 лютого справи у підприємства йшли добре як на післясвятковий період. Сьогодні ж вони, як і тисячі інших українських підприємств, зіткнулися із наслідками війни.

«До початку війни у нас було багато планів, пов’язаних із розширенням виробництва. Звісно, війна все змінила. Здалось, ніби ми були відкинуті в розвитку назад. Багато процесів довелось заново налагоджувати, зокрема й ті, що пов’язані з виробництвом і продажами. Дещо стабілізувати ситуацію вдалось завдяки зміщенню акцентів – ми стали більше зосереджуватись на топових позиціях нашого асортименту», – розповів Роман.

Після того як компанія скоригувала продажі та внесла ще низку змін, працівники ТОВ ТД «Ксенія» не втрачають бажання і надалі розвивати своє підприємство. У компанії сподіваються, що налагодження виробничих процесів та пошук партнерів допоможе ще більше удосконалити виробництво та замінити й інше обладнання – аби споживачі ТОВ ТД «Ксенія» й надалі насолоджувались улюбленими смаколиками найвищої якості.

За час існування Програми з підтримки інвестицій малих і середніх підприємств надали 573 кредити на понад 705 млн грн. Незважаючи на повномасштабне вторгнення Росії, Уряд Німеччини через KfW та Євросоюз в межах ініціативи EU4Business продовжує допомагати українському бізнесу. Детальніше про умови участі читайте ТУТ.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: