fbpx

Карантинні підприємцям: Шмигаль доручив за тиждень підготувати документи на виплати

Економіка 19:01, 31.03, 2021

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив Міністерству економіки та низці профільних відомств протягом тижня підготувати документи, щоб розпочати виплати підприємцям одноразової фінансової допомоги у розмірі 8 тис. грн.

Про це він сказав на засіданні уряду сьогодні, повідомляє Укрінформ.

«Одразу хочу дати доручення Міністерству економіки разом з іншими відповідними відомствами протягом тижня розробити усі необхідні документи, аби вже на початку квітня люди могли подавати заявки», — заявив Шмигаль.

Прем’єр-міністр зазначав, що виплата допомоги у розмірі 8 тис. грн ФОПам і найманим працівникам, запроваджена у зв’язку з посиленням карантину, здійснюватиметься через додаток Дія.

КУРС писав, що Рада підтримала виплату 8000 ФОПам та найманим працівникам

Згідно з документом, застрахований ФОП чи працівник, який в нього працює, має право на отримання допомоги з держбюджету на підставі самостійного звернення у розмірі 8 тис. грн. Окрім цього, підприємці та працівники можуть потенційно розраховувати на допомогу від місцевої влади у розмірі, який буде визначено органами місцевого самоврядування.

При цьому встановлюються обмеження на виплату допомоги. Зокрема, не зможуть розраховувати на державні кошти наймані працівники, які на дату звернення працюють у суб’єкта господарювання, що не нарахував єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за всі місяці відповідного кварталу або якщо середня зарплата найманого працівника перевищує 30 тис. грн. При цьому середня зарплата розраховується за три останні місяці, які передували зверненню.

Не отримають “карантинних” і ФОПи, які зареєструвалися три місяці тому, або припинили свою діяльність, або в останній рік сплатили ЄСВ за себе менше ніж за 6 місяців.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: