Компанія Recycling Solutions, яка входить до холдингу SCM Ріната Ахметова, завершила релокацію фабрики з перероблення мікросфери у місто Бурштин Івано-Франківської області та відновила виробництво. До цього фабрика з 2014 року працювала у місті Дружківка Донецької області, яке від початку повномасштабного вторгнення опинилося в зоні бойових дій й наразі залишається під обстрілами. Сума інвестицій в запуск нового виробництва склала 334 тис. доларів, повідомили КУРСу в компанії Recycling Solutions.
Процес релокації компанія почала у березні 2022 року. Паралельно виконувалось дві задачі: евакуація всього обладнання та продукції з небезпечної зони та збереження виробничого потенціалу для виконання замовлень клієнтів в повному обсязі. Збір мікросфери для забезпечення виробництва сировиною продовжувався на ТЕС, розташованих на підконтрольній території України. Питання виробництва вирішили шляхом тимчасової оренди виробничої лінії у Львівській області, яка конструктивно відповідала вимогам виготовлення продукції відповідної якості.
«Завершені останні пусконалагоджувальні роботи лінії, й фабрика запущена й готова працювати на повну потужність. Нове розташування виробництва обрано з урахуванням безпосередньої близькості до місць збору сировини. Ключові вузли лінії адаптовані під нові реалії можливих атак на енергосистему України. Частина команди переїхала разом з виробництвом, на відкриті вакансії прийняли місцевих жителів. Наразі відкритий набір співробітників для запуску другої виробничої зміни. Тепер головна мета – вийти на заплановані обсяги виробництва та реалізації, – розповів Вадим Хорошко, директор департаменту будівельних домішок Recycling Solutions. – Також із фабрикою була повністю відновлена робота лабораторії, акредитованої за всіма необхідними стандартами».
Довідка:
Мікросфера – екологічно чиста сировина, що утворюється при спалюванні вугілля на теплових електростанціях. Після технологічної обробки вона використовується в багатьох сферах – машинобудуванні, виробництві лакофарбових, будівельних та засипних матеріалів.
Максимально автоматизоване виробництво зараз працює в одну виробничу зміну із залученням 7 робітників. З лютого 2024 року планується працювати в дві-три зміни, що дозволить збільшити штат до 13 співробітників. Виробнича потужність фабрики до 2000 тонн на рік. Перші партії продукції з нової фабрики вже відправлені клієнтам в Нідерланди, Німеччину та Туреччину.
95% відсотків продукції фабрики орієнтовано на експортний ринок, основні ринки збуту – це європейські країни, а також Туреччина. За 2022–2023 роки не втрачено жодного клієнта, знизились лише обсяги виробництва через зменшення об’ємів сировини внаслідок обмеження доступу до українських ТЕС.
Як живеться в «Опришівській слободі»
Про плюси, мінуси, підводні камені ЖК розповідає франківець Сергій Шрам
Recycling Solutions — українська компанія зі стратегічного керування побічними продуктами й відходами. Нині компанія є комплексним оператором з керування вторинними ресурсами для вугільної, металургійної, теплоенергетичної та аграрної галузей України. Напрями діяльності: перероблення та продаж золошлакових матеріалів, металургійних шлаків, рідкісних і технічних газів, сульфату амонію, побічних продуктів тваринництва; виробництво теплової та електричної енергії з шахтного метану. З моменту свого заснування компанія залучила понад 15 млн доларів США інвестицій у розвиток бізнесу та впровадження технологій перероблення. У компанії працює понад 220 осіб. Recycling Solutions входить до портфеля фонду прямих інвестицій компанії umgi, створеної SCM у 2006 році.