За результатами конкурсу керуючою компанією індустріального парку в Долині стало київське ТОВ «ЕКО РІШЕННЯ». Планується, що першу продукцію індустріальний парк випустить за три роки та повноцінно запрацює до 2028 року. Для облаштування парку керуюча компанія та учасники індустріального парку мають вкласти 40-50 млн доларів США.
Конкурс з вибору керуючої компанії індустріального парку «Перший еко-індустріальний парк» у Долині відбувся 2 жовтня. Єдина заявка на участь у конкурсі надійшла від ТОВ «ЕКО РІШЕННЯ», яке й перемогло у конкурсі, пише КУРС.
За даними аналітичної системи youcontrol, ТОВ «ЕКО РІШЕННЯ» зареєстроване у Києві у 2020 році. Його співзасновниками є ТОВ «ГЛОБАЛ ДЕВЕЛОПМЕНТ ХОЛДІНГ, ЛТД» (резидент США) та киянка Єлизавета Нікітіна.
КУРС писав, що у 2014 році індустріальний парк “Долина” першим в Україні внесли до Реєстру індустріальних (промислових) парків. Однак індустріальний парк у Долині так і не запрацював.
У липні цього року Долинська міська рада внесла зміни до рішення міської ради від 31.10.2013. № 1270-35/2013 «Про концепцію індустріального парку «Долина». На тому самому місці, де мав розташовуватися індустріальний парк «Долина», планують створити індустріальний парк під назвою «Перший еко-індустріальний парк».
За концепцією, на території індустріального парку планують розмістити промислові потужності, що належать до екологічно нешкідливих видів діяльності (крім важкої, металургійної, деревообробної та хімічної промисловості). Це можуть бути енергогенеруючі об’єкти, що функціонують на відновлюваних джерелах енергії.
Загальна площа індустріального парку – 27,0185 га, він буде розташований на шести земельних ділянках.
Орієнтовна вартість інвестицій керуючої компанії та учасників в повноцінне облаштування індустріального парку оцінюється в обсязі 40-50 млн. доларів США.
Відповідно до концепції, першу промислову продукцію індустріальний парк почне виробляти в 2026 році і планово вийде на повну потужність в 2028 році.
Створення індустріального парку буде фінансуватися за кошти керуючої компанії (не менше як 90% від загального обсягу витрат) та за рахунок співфінансування державного бюджету через відповідні державні цільові програми та інші інструменти підтримки, визначені чинним законодавством (до 10%).
За попередніми підрахунками, загальний обсяг реалізованої продукції на етапі повного освоєння приміщень індустріального парку може становити орієнтовно 54 млн. дол. США на рік.
«Беручи до уваги той факт, що в межах індустріального парку буде забезпечена висококласна виробнича інфраструктура, в ініціатора є підстави вважати, що учасниками парку будуть іноземні компанії з експорт-орієнтованим продуктом, тому і частка експортної виручки в загальному обсязі реалізованої продукції може бути не менше 20-30%», – зазначається у концепції «Першого еко-індустріального парку».
Нагадаємо, у Калуші створюють Калуський індустріальний парк та муніципальний індустріальний парк “Галіція“. У Коломиї поруч із заводом “Леоні” створюють індустріальний парк “Коломия Індастрі”.