fbpx

ПФУ відкличе заяву про банкрутство ЛРЗ, але не виключає нові позови

Економіка 18:55, 25.08, 2021

Директор АТ “Івано-Франківський локомотиворемонтний завод” Руслан Терешко стверджує, що підприємство погасило борги перед Пенсійним фондом і немає підстав відкривати провадження про банкрутство заводу. У ПФУ зазначають, що завод виплатив борг частково.

Головне управління Пенсійного фонду в Івано-Франківській області звернулося із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство “Івано-Франківського локомотиворемонтного заводу». Суд прийняв заяву та має розглянути її 31 серпня.

Директор АТ “Івано-Франківський локомотиворемонтний завод” Руслан Терешко у коментарі КУРСу пояснив, що заборгованість перед Пенсійним фондом України (ПФУ) виникла через заборгованість із виплати так званих пільгових пенсій. Право на такі виплати мають працівники, які працювали на посадах і в професіях з особливо шкідливими і важкими умовами роботи. Коли працівник виходить на пенсію на пільгових умовах, підприємство зобов’язане відшкодовувати ПФУ витрати на виплату й доставку такої пенсії до того часу, поки працівник не досягне загальновстановленого пенсійного віку.

Як пояснює Терешко, на ЛРЗ колись було ливарне відділення, де робітники мали шкідливі умови праці. Відділення вже не працює кілька років, але завод змушений компенсувати Пенсійному фонду витрати на ці виплати.

“Приблизно 120 тисяч гривень на місяць ми компенсуємо Пенсійному фонду за так звані пільгові пенсії. В середньому 1,5 млн грн в рік ми платимо їм “на боже”, бо таких підприємств одиниці, які мають подібну спадщину. Це ливарне відділення вже не працює роками, а ми досі цим людям щомісячно компенсуємо”, – говорить Терешко.

За його словами, коли міська рада викупила ЛРЗ, у спадщину дістався  борг понад 3 млн грн за невиплату пільгових пенсій.

“Я так розумію, доки міська рада не викупила, Пенсійний фонд не дуже вів претензійну роботу. Як тільки міська рада викупила, у 2017 році відразу подали на банкрутство. Ми з ними (з ПФУ, – Курс) там склали певну реструктуризацію і закрили цю суму боргу потягом двох років. Паралельно воно все одно потрошку накопичується”, – зазначає Терешко.

За його словами, з 2017 року підприємство виплатило 7,5 млн грн пільгових пенсій.

КУРС писав, що Управління Пенсійного фонду раніше вже зверталося до суду з позовом про порушення провадження у справі про банкрутство заводу ще у 2017 році.

Цього разу, каже Терешко, управління ПФУ звернулося до суду через заборгованість понад 500 тисяч гривень і зараз завод погасив цю заборгованість.

“Вони подали до суду і нас навіть не попередили. Ми побачили цю інформацію в реєстрі. Ми їм закрили цю заборгованість протягом двох днів. При тому, коли вони подавали на банкрутство, вже частина суми була закрита – 120 тисяч. Решту заборгованості ми закрили протягом 2-3 днів. Цієї заборгованості, на яку вони подали до суду, вже немає”, – запевняє Терешко.

Окрім 120 тисяч гривень на місяць пільгових пенсій, запевняє Руслан Терешко, підприємство справно сплачує щомісячно до 600 тисяч гривень ЄСВ.

“Ми платимо податків 25 млн грн в рік, і тут за яких 500 тисяч компрометують, позорять і так далі. У нас близько немає того стану, який передбачає процедуру банкрутства, у нас нормальні надходження, ми маємо договори”, – каже Руслан Терешко.

За його словами, поточна заборгованість з виплати пільгових пенсій перед ПФУ становить приблизно 500 тисяч гривень.

Начальник фінансово-економічного управління ГУ ПФУ в Івано-Франківській області Ольга Смеречанська підтвердила КУРСу, що ЛРЗ справді вже погасив заборгованість, через яку фонд звернувся до суду про відкриття провадження у справі про банкрутство.

“Після того як ми подали на банкрутство, вони проплатили 583 тисячі гривень двома сумами – 120 тисяч гривень у липні і 463 тисячі у серпні. Ми цю інформацію обов’язково подамо до суду. Наші юристи готують документи. Але у судах перебувають і справи по інших сумах”, – повідомила Смеречанська.

За її словами, 583 тисячі – це заборгованість за 2020 рік. Однак станом на 25 серпня 2021 року, каже Ольга Смеречанська, ЛРЗ має заборгованість з виплати “пільгових пенсій” 1,6 млн грн – з серпня 2020 року включно з серпнем 2021.

“Вони обіцяли, що будуть гасити певну суму боргу і поточні зобов’язання. Вони брали на себе зобов’язання і не виконували”, – каже Смеречанська.

Посадовиця наголошує, що ПФУ звертається до суду із заявами щодо відкриття провадження про банкрутство підприємства лише після того, як завершуються суди щодо стягнення заборгованості, а виконавча служба з певних причин не може її стягнути.

Отже, ПФУ відкличне заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство акціонерного товариства “Івано-Франківський локомотиворемонтний завод”, розгляд якої призначений на 31 серпня. Однак у відомстві не виключають нових позовіа після того, як завершаться поточні судові розгляди щодо стягнення заборгованості з виплати пільгових пенсій.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: