fbpx

Релокація бізнесу: харківський «Енергооблік» переніс виробництво на Прикарпаття

Економіка 19:54, 13.07, 2022

Харків потерпає від обстрілів з самого початку російського вторгнення. Щоб зберегти бізнес, харківські підприємства приймають рішення про релокацію в безпечніші міста. Так прихисток у Богородчанській громаді знайшла приладобудівна компанія «Енергооблік», інформує КУРС.

На Прикарпатті, каже керівник ПрАТ «Енергооблік» Андрій Стеценко, компанія буде працювати до перемоги України.

«Харків був паралізований, пересуватися не можна було. По районах люди їздили, потрапляли під обстріли. З міста неможливо було виїхати», – згадує перші дні війни Андрій Стеценко. Працювати в таких умовах просто неможливо.

«Енергооблік» розробляє та виготовляє прилади для вимірювання газу й рідин – лічильники та повірочні установки для них. На початку березня компанія вирішила шукати місце для релокації. Обрали Богородчанську громаду.

«Тут, безпосередньо в Богородчанах, в Надвірній, є такі великі потужні підприємства, наші замовники, як Укрнафта, Укртрансгаз, оператор газотранспортної системи. Ми маємо непогані стосунки з фахівцями, ведемо разом різні дослідження і роботи», – розповідає директор підприємства.

керівник ПрАТ «Енергооблік» Андрій Стеценко
Андрій Стеценко, директор ПрАТ «Енергооблік»

Селищна рада надала підприємству один із дитсадків. Сюди переїхали перші працівники, розмістили науковий відділ. За словами Андрія Стеценка, важко було зібрати колектив, бо багато роз’їхалося, частину призвали у ЗСУ.

Переїхала приблизно третина колективу – приблизно 25 людей, більшість із сім’ями. У дитсадку зараз мешкають десь 15 осіб. Ті, що переїхали раніше, вже знайшли собі житло. Місцеві часто здають житло лише за оплату комунальних послуг, допомагають харків’янам з продуктами і навіть організували вихід колективу «Енергообліку» на Говерлу.

«Люди приїжджають, поживуть трошки, їм допоможуть, знайдуть тут хату. Місцеві розуміють, що у нас нормальні люди, що вони будуть дивитися за майном, що їм можна довіряти. Хто тут живе, той одразу й на роботі. Не треба нікуди їздити, а природа ви бачите, яка гарна», – розповідає Стеценко.

Ті працівники, які живуть і працюють у дитсадку, складають креслення, пишуть програми, налагоджують лічильники.

ПРАТ Енергооблік - приладобудівна компанія з Харкова

Для виробництва винайняли приватне приміщення – прибрали його, протягнули інтернет та підключили електрику.

Селищна рада допомогла з оформленням дозвільної документації, облдержадміністрація посприяла з бронню для працівників підприємства, а з держбюджету виділили кошти для перевезення обладнання та матеріалів.

Енергооблік переніс виробництво з Харкова в Богородчани

Серед цеху на підприємстві стоїть величезна металева конструкція. Це установка для калібрування високоточних лічильників, яку працівники «Енергообліку» розробляють на замовлення «Укрнафти». Цей проєкт довго обговорювався та проходив погодження в різноманітних інстанціях, установку почали монтувати ще в Харкові, але війна зупинила роботи.

«За допомогою цієї установки можна покращити стан вимірювальних приладів, щоби досягнути якомога вищої точності вимірювання нафти, нафтопродуктів. В Україні це унікальна установка. Перед тим ми зробили подібну, навіть більшу установку для Узбецького національного інституту метрології. Вона повинна стати національним еталоном Узбекистану. Але, на жаль, у воєнний час ми не можемо туди направити наших представників для пусконалагоджувальних робіт», – розповідає Стеценко.

Релокація бізнесу: харківський «Енергооблік» переніс виробництво на Прикарпаття 1

Установка в Узбекистані поки так і не запрацювала. Якби підприємство завершило роботи, то могло отримати замовлення на розробку установок в кожному обласному центрі Узбекистану. Також підприємтсво втратило контракти у Китаї, Індії, Об’єднаних Арабських Еміратах, Туреччині.

«Багато відміняють замовлення, бо вважають, що з Україною працювати ризиковано. Ще проблема в тому, що ми не можемо виконувати пусконалагоджувальні роботи, а всі замовники хочуть купити обладнання і запустити його», – каже Андрій Стеценко.

За його словами, «Енергооблік» буде працювати в Богородчанах до перемоги. Крім того, керівництво компанії веде перемовини з місцевою адміністрацією, аби залишити тут частину виробництва.

Енергооблік виготовляє обладнання для повірки лічильників

Підприємство пропонує роботу і місцевим мешканцям. І ще є вакансії: найбільша потреба у фахівцях з програмування станків з ЧПУ і налагоджувальниках.

Всього на сьогодні за час повномасштабної війни на Прикарпаття переїхали понад 80 підприємств. Їх прийняли у 15 громадах області. Загалом в Україні із зони бойових дій переїхали понад 600 підприємств. Відновили роботу на нових локаціях майже 400 компаній.

Читайте також: Вакансії, добра зарплата, але люди бояться ТЦК: як у Калуші працює релокований бізнес

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: