fbpx

Франківські депутати з другої спроби проголосували за кредит у розмірі 500 мільйонів

Економіка 15:45, 24.01, 2020

Сьогодні Івано-Франківська міська рада прийняла рішення про здійснення запозичень до міського бюджету у розмірі 500 млн грн шляхом розміщення облігацій.

Проєкту рішення на сайті міської ради не опублікували досі, остаточний проєкт депутати отримали на початку сесії.

«Прошу взяти до уваги рішення, яке ми сьогодні роздали, бо вчора увечері ми його трішки коригували після консультації, скажемо так, з зацікавленими установами», – закликала депутатів заступниця міського голови Вікторія Сусаніна.

Депутат Іван Гарасимко поцікавився, як місто буде віддавати кредит, зважаючи на те, що міська рада ще повертає попередню позику в 300 млн грн.

Нагадаємо, у вересні 2018 року Івано-Франківська міська рада вже позичила 300 мільйонів гривень шляхом розміщення облігацій внутрішньої місцевої позики на ПАТ “Фондова біржа ПФТС” під 17,5%.

«Я розумію, що ми зараз беремо кредит, бо нам треба. Але я розумію, що нам треба у певний момент зупинитися. Хто ці кошти буде віддавати? Ви взяли 300 мільйонів – треба 401 мільйон повернути. Зараз ми беремо 500 мільйонів… Я розумію, що є купа проблем, я розумію, що є перехідні борги. Як ми це маємо віддавати? Розкажіть мені, будь ласка, я не розумію», – спитав Гарасимко.

«Пане Іван, ви знов маніпулюєте цифрами», – сказала Сусаніна.

«Дайте Івану виговоритися, хай говорить», – намагався іронізувати Марцінків.

«То як за чотири роки ми сплатимо ці кошти?», – перепитав Гарасимко.

«А чому місто не має дальше розвиватися? Чому ви думаєте, що не буде нарощення дохідної бази. Пане Іван, чому ви такий песиміст?» – так і не відповіли на запитання депутата ані Сусаніна, ні Марцінків.

Міський голова поставив питання на голосування, і воно набрало всього 20 голосів з 22 необхідних. Але Марцінків вирішив поставити питання на голосування ще раз. Після повторного голосування за рішення проголосувало вже 24 депутати.

Цікаво, що між голосуваннями голова фракції «Свобода» Роман Онуфріїв підсів до депутата від БПП “Солідарність” Степана Руднянина. Про що говорили ці двоє, невідомо, але після цього з’явилося два додаткових голоси на підтримку рішення. Хто ці чотири депутати, які змінили думку, також залишилося невідомим, оскільки на сайті міської ради показали результати лише другого голосування:

Франківські депутати з другої спроби проголосували за кредит у розмірі 500 мільйонів 1
Франківські депутати з другої спроби проголосували за кредит у розмірі 500 мільйонів 3

Нагадаємо, минулого року міська рада ще при прийнятті бюджету задекларувала намір взяти кредит пів мільярда гривень.

Відтак рішення відкоригували у вересні 2019. Згодом його визнали недійсним і прийняли повторне рішення про позику у грудні.

Як порівняти з попереднім рішенням, сьогодні міськрада зменшує відсоткову ставку за користування залученими коштами з 21% до 18%.

Як писав КУРС, кредит міська влада сподівається отримати до 1 березня цього року.

Окрім того, сьогодні міська рада дала дозвіл КП «Благоустрій», яке займається прибиранням тротуарів і міжбудинкових проїздів, на укладання договору фінансового лізингу для придбання автобусів вартістю до 48 млн грн терміном на три роки.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: