fbpx

«Укргазвидобування» за майже 53 млн грн купило спецдозволи на видобуток газу в Івано-Франківській області

Економіка 12:49, 21.06, 2019

У бюджети Івано-Франківщини з початку року "Укргазвидобування" сплатило 5,4 млн грн ренти за видобуток газу.

«Держгеонадра» продала через онлайн-аукціон в електронній торговій системі «ProZorro.Продажі» права на користування надрами на трьох ділянках в Івано-Франківській області.

Йдеться про спецдозволи на користування надрами Гошівської площі на території Болехівської міської ради та Долинського району, на Ясенській площі, яка розташована в Рожнятівському районі, та Болехівсько-Смолянської площі біля Болехова.

Аукціони відбулися 18 червня. Перемогу на всіх трьох лотах здобуло АТ «Укргазвибодування», яке купило спецдозволи за майже 53 млн грн.

Найбільший лот – спеціальний дозвіл на користування надрами на Гошівській площі – був виставлений на аукціон з початковою ціною 19,25 млн грн. «Укргазвидобування» на аукціоні збільшило ціну до 28,875 млн грн. Площа ділянки – 49,01 кв. км. Потенційні запаси вуглеводнів на Гошівській площі оцінюють у 50-100 тис. тонн на км кв.

Спецдозвіл на користування надрами на Ясенській площі був виставлений на продаж з початковою ціною 18,83 млн грн. Потенційні запаси вуглеводнів на цій площі такі ж самі, як і на Гошівській. За цей спецдозвіл «Укргазвидобування» заплатить 19,030 млн грн.

Коронавірус: всі важливі новини за темою в Івано-Франківську та області. ХРОНІКА
10 фактів про карпатський газ

Найменший лот, спеціальний дозвіл на користування надрами на території Болехівсько-Смолянської площі, виставили на аукціон з початковою ціною 2,45 млн грн. Площа ділянки – 10,39 кв. км, ймовірні запаси вуглеводнів – від 30 до 50 тис. тонн на квадратний кілометр. Переможець торгів збільшив початкову ціну у два рази і купив спецдозвіл за 5 млн грн.

Як писав КУРС, Держгеонадра виставляла на аукціон ще два спецдозволи на користування надрами – на Східно-Космацькій площі та Південно-Сливкинській площі. Але торги не відбулися.

З початку року УГВ перерахувало 12 млрд грн рентних коштів на користь загального та місцевих бюджетів країни, з них 5,4 млн грн направлено до бюджетів Івано-Франківської області, зокрема обласний бюджет отримав 2,2 млн грн, таку ж суму отримали районні бюджети та понад 1,1 млн грн отримали місцеві та сільські бюджети. Так, Надвірнянський район Івано-Франківської області лідирує за розміром рентних нарахувань від УГВ, зокрема Делятинська громада в травні отримала понад 80 тис. грн.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: