fbpx

В уряді вирішили, що робити із тарифами на комуналку та субсидіями на опалювальний сезон

Економіка 16:09, 17.07, 2022

Уряд вирішив продовжити чинні тарифи на комунальні послуги на наступний опалювальний сезон. Їх не мають наміру змінювати до закінчення сезону, тобто до кінця квітня 2023 року. Збережуться й субсидії на житлово-комунальні послуги для тих громадян, які не можуть самостійно сплачувати за комуналку.

Про це розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю lb.ua

“Як і обіцяли, всі тарифи цієї зими залишаються без змін, також уряд продовжить виплачувати субсидії українцям, які потребують допомоги з оплатою комунальних платежів”, – сказав прем’єр.

Сьогодні першочергове завдання, яке стоїть перед урядом та енергетиками, – забезпечити Україну енергоресурсами на зиму, каже глава уряду. Потрібно створити такий запас ресурсів, який дозволить Україні пройти осінньо-зимовий сезон без потрясінь.

Зокрема, запас газу у підземних сховищах повинен становити не менше 19 млрд кубометрів. На сьогодні в ПГС уже завантажено 11,3 млрд кубометрів. Ще 6 млрд компанія Нафтогаз має купити на ринку. Решта – газ власного видобутку.

Крім того, на зиму нам потрібно запастися 2 млрд тонн вугілля. Півтора мільярда тонн ми вже маємо.

“Це у 2,5 рази більше, ніж визначені офіційними документами гарантовані запаси”, – уточнив Денис Шмигаль.

Однак, за його словами, зима буде непростою. Про це говорять не лише в Україні, а й європейські керівники урядів.

«Тому, зважаючи на війну, зважаючи на те, як росія поводиться щодо України та Європи, ми не очікуємо легких рішень і легкого проходження цього опалювального сезону. Хто зараз поспішає переорієнтуватись на альтернативні джерела, хто встигає підготувати й утеплити свої будинки – це правильний рух, правильні підходи. При цьому хочу запевнити, що держава виконувала і буде виконувати свої зобов’язання», – додав прем’єр-міністр.

Читайте: Починайте готуватись до зими: мер Косова закликав заготовляти дрова

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: