fbpx

Власник Rozetka заявив, що закриє бізнес, якщо Зеленський підпише закон про "стукацтво"

Економіка 13:09, 30.09, 2019

Власник інтернет-магазину Rozetka Владислав Чечоткін оголосив, що готується згорнути бізнес, якщо президент України Володимир Зеленський підпише розроблені “Слугою народу” й ухвалені парламентом закони 1053-1 і 1073. Ці закони Чечоткін вважає створеними для “боротьби з бізнесом”.

Про це Владислав Чечоткін повідомив на своїй сторінці в Facebook.

“Вже наступного тижня Президент може підписати законопроекти 1053-1 і 1073, які були прийняті Верховною Радою нібито з метою вивести бізнес із тіні і створити здорову конкуренцію, а насправді – для боротьби з бізнесом. Я впевнений, що закони в такому вигляді вб’ють десятки тисяч підприємців”, – пише Чечоткін.

Йдеться про закони, які зобов’язують підприємців ввести касові апарати, заохочують покупців скаржитися на підприємців за винагороду та передбачають величезні штрафи і позапланові перевірки податкової (підприємці вже назвали цей закон законом про стукацтво).

Чечоткін схвалює загальне впровадження касових апаратів, але передбачає репресії, тиск і зловживання податкової через “закон про стукацтво”.

Як пояснює Чечоткін, відтепер податкова служба буде вирішувати, правильний чи неправильний чек отримав покупець. Якщо доведуть його “неправильність”, покупець отримає товар за чеком безкоштовно.

“При цьому “неправильний” означає, що його нема в публічній базі податкової. Нема обмежень на кількість скарг, нема відповідальності для скаржника, нема відповідальності для податкової (правильний чек чи ні, вони вирішують на власний розсуд). Зате потенційний штраф для бізнесу в 250% і завжди, по кожній скарзі 100% проблеми з позаплановою перевіркою для підприємця”, – пояснює Чечоткін.

Бізнесмен зазначив, що більшість підприємців даремно мовчить, сподіваючись, що це їх не торкнеться.

“Ми в Rozetka категорично не підтримуємо цей закон. Про що я публічно висловився”, – стверджує Чечоткін.

Підприємець розповів, що в день голосування за ці законопроекти у ВРУ економіст Ілля Несходовський розмістив статтю про “підроблені” чеки Rozetka. Пост розлетівся мережею. Чечоткін впевнений, що він був створений, щоб довести депутатам і громадськості, що прийняття такого закону необхідне. Однак, на думку Чечоткіна, проблема тут не в чеках, а в статті.

“Rozetka видала чеки, які хтось «не пустив» або видалив з публічної бази податкової. Ось уже 2 тижні з дати публікації «чорнухи» ми спілкуємося з податковою, з НБУ і ще з купою держорганізацій, щоб з’ясувати, чому чеки є у внутрішній базі і їх немає у зовнішній. І ви думаєте, нам дали відповідь”, – обурюється підприємець.

“Зате на нас продовжують лити помиї. Ми готуємося до зупинки бізнесу одразу після вступу закону в силу. Поки що порція бруду дісталася тільки Rozetka. Тому що я не побоявся заявити про свою позицію. Але скоро перевірки будуть у всіх, до кого захочуть прийти. Тому я закликаю бізнес не мовчати. Щоби потім не було мучівно боляче за прос..ані роки”, – написав Чечоткін.

Раніше з подібними застереженнями виступив співвласник “Нової пошти” Володимир Поперешнюк. Під час виборчої кампанії він публічно підтримував Зеленського і “Слугу народу”, але після перших законотворчих ініціатив нардепів “СН” заявив, що “нова влада знищує бізнес”. За його словами, закони №1053, 1073 у разі набрання чинності впровадять “систему наклепу покупця на підприємця”. Поперешнюк вважає, що вони виказують “реальні наміри нової влади”.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: