fbpx

Діагностувати Дельта-штам методом ПЛР зможуть на рівні областей, – МОЗ

Здоров'я 13:35, 26.08, 2021

Система охорони здоров’я готова реагувати на виклик нової хвилі COVID-19 із штамом Дельта, стверджував на брифінгу заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Кількість випадків інфікування штамом коронавірусу «Дельта» в Україні поступово зростає, повідомив Кузін. Ще 5 серпня було підтверджено 147 випадків, а вже 20 серпня — 520.

«Така тенденція не має заскочити Україну зненацька», — наголошує головний державний санітарний лікар України.

За його словами, в Україні визначили й підготували 256 лікарень, що надають спеціалізовану допомогу при COVID-19. Вони розподілені на заклади різних хвиль реагування. Потужність налічує майже 39 тис. ліжко-місць, із них 96 % забезпечені киснем.

Крім того, в областях закупили та отримали 14 790 кисневих концентраторів, 161 комп’ютерний томограф та 148 рентген-апаратів.

22–23 серпня Україна отримала від Польщі гуманітарну допомогу. Це кисневі концентратори, кардіомонітори, пульсоксиметри, медичні рукавички, маски хірургічні тощо.

По всій країні сформований запас тестів на понад 2 млн досліджень та 2,3 млн експрес-тестів на визначення антигену.

У вересні очікується постачання реагентів для проведення 4 мільйонів ПЛР-досліджень та 2,8 млн швидких тестів на визначення антигену. “Діагностувати Дельта-штам методом ПЛР зможуть на рівні областей та на національному рівні”, – пообіцяв Кузін.

У четвертому кварталі поточного року запуститься секвенування лабораторних зразків у власній референс-лабораторії ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».

Також продовжується активна робота над адаптованими маршрутами. Вони дозволять доставляти пацієнтів до найближчих лікарень сусідніх регіонів чітким і найкоротшим шляхом.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: