fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • "Йдемо до піку": Марія Бойко попередила, що число хворих на COVID росте, кількість місць у лікарнях зменшується

"Йдемо до піку": Марія Бойко попередила, що число хворих на COVID росте, кількість місць у лікарнях зменшується

Здоров'я 11:44, 02.11, 2021

Про тенденцію зростання кількості хворих на коронавірус COVID-19 в Івано-Франківській громаді та проблему із місцями в стаціонарах на сьогоднішній оперативній нараді у міського голови попередила начальниця управління охорони здоров’я Марія Бойко.

Кількість пацієнтів у лікарнях росте, вже зараз вони завантажені на 80-85%, тоді як середньообласний показник завантаженості лікарень хворими на ковід складає 76%.

“На початку місяця ми мали середньодобове перебування хворих з пневмоніями у лікарнях 263, а наприкінці місяця – 380, тобто ми виразно ростемо за кількістю пацієнтів, які перебувають у стаціонарах”, – аргументує Марія Бойко.

Вона зазначає, що ситуація напружена.

“Ми і далі йдемо на наростання ситуації негативної. Маємо 2600 випадків захворюваності за 20 днів жовтня, це в 2,5 рази більше, ніж у вересні. Кількість госпітлізованих у 2,5 рази перевищує кількість пацієнтів, яких виписують зі стаціонарів, – це говорить про те, що ми ростемо в епідемії”, – констатує Марія Бойко.

За її словами, кількість смертей більша, аніж повідомляє офційна статистика. За офіційними даними, щотижня від ковіду помирає 12-15 людей. “Це тільки жителі міста”, – додає медичка. Вона пояснює, що статистика з летальними випадками не відображає реальної ситуації, бо запізнюється – щоразу очікують підтвердження через Центр контролю за захворюваннями МОЗ. “Ще 5-6 летальних випадків щотижня у міських закладах – це хворі з районів. Тому по факту статистика смертей є набагато вища, якщо дивитися на всю кількість людей, які були в стаціонарах ЦМКЛ та лікарні №1”, – підкреслює Марія Бойко.

У 2021 році від коронавірусу у Франківській громаді померло майже 400 осіб. А за весь 2020 рік померли 229 хворих. “Загальна летальність від ковіду на сьогодні зросла вдвічі. Лікарняна летальність, тобто смертність серед франківчан, які були госпіталізовані і померли в лікарнях, складає 10%. Це дуже високі показники, і це пряме свідчення, що Дельта-штам дає набагато більшу смертність”, – пояснює Марія Бойко.

За минулу добу у Франківській громаді було зареєстровано 120 позитивних ПЛР-тестів, за тиждень – понад 900. “Порівняно з минулим тижнем це плюс 21%. За тиждень додається по 50-59 хворих на коронавірус дітей”, – інформує начальниця управління охорони здоров’я.

Відтак до кінця цього тижня можуть бути заповнені обидва коронавірусних відділення по 50 місць кожне, які для двох міських лікарень розгорнули в Обласному перинатальному центрі – на цей час в них є 26 і 27 хворих.

Бойко також відзначила, що в стаціонарах є дуже велика кількість хворих на кисні: у ЦМКЛ – 141 хворий, у лікарні №1 – 132 хворих. Понад 190 хворих на масочному, так званому центральному кисні, решта – на концентраторах. “Зважаючи на те, що було мало кисню, багато пацієнтів були переведені на концентратори, щоби дати їм можливість жити і дихати”, – каже Бойко.

КУРС писав, що у франківських лікарнях проблеми з киснем для коронавірусних хворих

У реанімації ЦМКЛ за десять місяців цього року перебувало 360 хворих із ковідом, померло 220. У лікарні №1 померли 121 зі 180 хворих. Дві третини хворих, які потрапляють в реанімацію, не виживають, ілюструє загрозу Бойко.

“Ліжковий фонд з кожним днем зменшується, кількість тих, хто виписується, щодня 15-18 людей, госпіталізують до 50 хворих щодня. Це свідчить, що ми йдемо в таку пікову ситуацію, коли будемо мати велику кількість госпіталізованих, але можемо уже не мати місць”, – зазначила Бойко.

Для франківців на цей час відкриті стаціонари Обласної клінічної лікарні і Обласний фтизіопульмонологічний центр – тут теж завантаженість 80-85%. Додатково готові приймати мешканців Франківської громади лікарні Бурштина, Тлумача, Тисмениці.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: