Проєкт нової кисневої станції для Центральної міської клінічної лікарні Івано-Франківська підготували до міської та обласної влади.
Про це Суспільному Карпати повідомив заступник директора медзакладу Володимир Вовчук.
“Модернізація теперішньої кисневої системи неможлива. Вона більше не може давати кисню, ніж зараз. Тільки можна за рахунок збільшення концентраторів. Ми маємо 26. А для того щоб централізовано збільшити подачу кисню, треба зовсім іншу станцію, яка б мала інші потужності. І ми такий проєкт маємо до міської та обласної влади”, – каже Володимир Вовчук.
Заступник директора ЦМКЛ зазначає, що киснева станція потужністю 3,5 тонн вже не гарантує допомоги пацієнтам у повному обсязі.
Також Володимир Вовчук пояснив причини, через які Центральна міська клінічна лікарня не приймала п’ять днів хворих чи з підозрою на COVID-19.
“Причина була не в ліжках і не в персоналі, а в тому, що за останні тижні ми відзначали поступлення хворих у важкому стані. Особливо – киснезалежних хворих. І наша система, яка є в лікарні, 119 кисневих точок, працювала на межі можливостей. Вона влаштована таким чином, що якщо б збільшити використання кисню навіть у зовсім невеликих додаткових обсягах, система автоматично відключилася б. На простій мові – “замерзла” як мінімум на чотири години”, – каже Вовчук.
І додає, що наприкінці листопада, коли у медзаклад припинили приймати хворих, на апаратах дихання було по 11-12 пацієнтів, більше сотні людей – на кисні. Саме тому, через загрозу автоматичного відключення системи забезпечення киснем, і було ухвалене таке рішення. Можливості системи, за словами Володимира Вовчука, були вичерпані повністю.