fbpx

На Прикарпатті зареєстрували другий цього року випадок ботулізму

Здоров'я 17:07, 23.02, 2023

До обласного Центру контролю та профілактики хвороб МОЗ надійшло екстрене повідомлення від КНП «Івано-Франківська обласна клінічна інфекційна лікарня ІФ ОР» про те, що прикарпатець потрапив у реанімаційне відділення закладу після вживання копченої риби та м’ясної консерви домашнього приготування. Зараз він перебуває під наглядом медиків.

З початку року це вже другий випадок ботулізму в області.

Нагадаємо, недавно до обласної клінічної інфекційної лікарні госпіталізували чоловіка з отруєнням на ботулізм, який виник після вживання копченої скумбрії у вакуумній упаковці невідомого походження.

“Враховуючи епідемічну ситуацію, яка щорічно складається із захворюваністю на ботулізм, вкотре наголошуємо, що це гостре важке інфекційно-токсичне захворювання, яке виникає в результаті вживання в їжу харчових продуктів, що містять мікробний токсин – ботулінум. Це призводить до важких уражень нервової системи, змін в роботі серцево-судинної системи, слабкості скелетних і гладких м’язів, порушення зору, ковтання”, – повідомляють в Івано-Франківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ.

Найчастіше реєструються захворювання, пов’язані зі вживанням грибів домашнього консервування, копченої або в’яленої риби, м’ясних і ковбасних виробів, бобових консервів. Споживаючи продукт, практично неможливо визначити наявність у ньому ботулотоксину, оскільки він не має кольору, смаку та запаху.

Захворювання на ботулізм виникає в середньому через добу після вживання зараженої їжі, але іноді інкубаційний період може скорочуватися до 2 годин або подовжується до 10 діб. Клінічно захворювання починається із загальної слабкості, головного болю, запаморочення, виникає почуття тривоги, а потім проявляються наступні симптоми: двоїння предметів, ослаблення чіткості зору (предмети бачаться в тумані, сітка перед очима). Внаслідок паралічу м’язів гортані, глотки і мови хворі втрачають голос, ковтання стає скрутним або зовсім неможливим. Токсин ботулізму вражає нервову систему. Розвивається неврологічна симптоматика. У важких формах захворювання головним симптомом є розлад дихання, параліч діафрагми, що може привезти до летальних випадків.

Лікування: тільки госпіталізація хворого в стаціонар, введення сироватки.

Тому в разі виявлення характерних для ботулізму симптомів необхідно негайно звертатися за медичною допомогою.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: