fbpx

Роль здорового харчування та дієти у профілактиці печії

Здоров'я 15:56, 21.05, 2024

Коли виникає печія, можна помітити, що проблема посилюється після вживання певної їжі. Неприємне печіння за грудиною та в стравоході з’являється після вживання жирної їжі, міцної кави або чаю, солодощів, цитрусових або сиру. Уникнути цього можна, змінивши свій раціон.

Що їсти, щоб не було печії?

Дієта при печії повинна бути легкозасвоюваною та не доставляти дискомфорту. Це означає, що споживані страви не будуть обтяжувати шлунку і не призведуть до тривалого затримки їжі в травному тракті. Це досить поширений спосіб харчування, який рекомендують при багатьох захворюваннях і станах (наприклад, після операцій).

Якщо вас мучить печія, в раціон повинні входити:

  • дрібна крупа (наприклад манна);
  • легкий і грем хліб;
  • натуральні йогурти;
  • молоко (не більше 2% жирності);
  • нежирний сир;
  • нежирне м’ясо (птиця тільки без шкіри);
  • варені яйця;
  • нежирна прісноводна та морська риба (така як тріска, морський язик);
  • деякі фрукти і овочі та продукти з них (огірки, броколі, морква, малина, полуниця, цвітна капуста, буряк, шпинат, картопля, кавун, груші, авокадо);
  • натуральний мед в невеликих кількостях;
  • мінеральна негазована вода і трав’яні чаї;
  • трав’яні спеції (ті, що не гострі на смак);
  • горіхи (наприклад кеш’ю).

У дієті від печії допустимо вживання невеликої кількості якісних рослинних жирів. Також можна їсти вершкове масло, але в розумних порціях. Солодке їсти не рекомендується, але це не означає, що від десертів потрібно повністю відмовитися. Задовольнити тягу до солодкого можна за допомогою желе, фруктового мусу або дріжджового торта.

Що не можна їсти при печії?

Найбільшим ворогом людей, які страждають від печії, є жирна їжа, яка сильно навантажує роботу шлунку і змушує сам вміст перетравлюватися набагато довше. Тому при дотриманні такої дієти рекомендується вживати тільки легкозасвоювані страви. Коли симптоми найсильніші, найкраще підійде легкий хліб, дрібнозернова крупа та варені овочі. Що стосується фруктів, то варто відмовитися від тих, що містять велику кількість кислот, наприклад, цитрусових. Люди, які задаються питанням, що їсти від печії, можуть урізноманітнити своє меню нежирним м’ясом і рибою, але тільки в тому випадку, якщо вони будуть делікатно приготовані шляхом гасіння або варіння.

Любителям молочних продуктів не варто турбуватися про те, що їх доведеться виключити. У список того, що можна їсти при печії, також входять нежирні молочні продукти, як-от молоко, сир і йогурт, за умови, що вони не містять підсолоджувачів. Що стосується таких добавок, як оливкова олія, то їх можна використовувати лише помірно.

Література

1. Лікування печії і кислотного рефлюксу, пов’язаного з нудотою і блювотою під час вагітності, Рут Лоу, Керолайн Малтепе, Піна Боццо і Едріен Ейнарсон, Р.Н. Коледж сімейних лікарів Канади, лютий 2010 рік.

2. Кручаниця, М. І., Миронюк, І. С., Розумикова, Н. В., Кручаниця, В. В., Брич, В. В., & Кіш, В. П. (2019). Основи харчування.

3. Косинська С. В. «Ефективність лікування тривожно-депресивних розладів у хворих на гастроентерологічну патологію Гастроентерологiя», 2015. – № 1. – С. 11-14.

4. Oliver K et al (2011) Diet and lifestyle as trigger factors for the onset of heartburn. Nursing Standard. 25, 36, 44-48. Date of acceptance: September 10 2010.

РЕКЛАМА

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: