Темпи зниження кількості нових хворих на COVID-19 та летальних випадків почали істотно падати впродовж минулого тижня.
Таких висновків дійшла робоча група з математичного моделювання проблем, пов’язаних з епідемією коронавірусу SARS-CoV-2, повідомили в пресслужбі Нацакадемії наук України, пише LIGA.net.
В деяких областях, особливо в західних, навпаки, фіксують зростання добової кількості хворих, як у Закарпатській, Івано-Франківській, Тернопільській, Вінницькій та Чернівецькій.
“Зростання може бути спричинене нехтуванням карантинними обмеженнями в курортних і гірськолижних регіонах, а може бути спричинене появою нових мутацій вірусу та сприятливими погодними умовами. У будь-якому разі динаміка в перелічених регіонах викликає занепокоєння”, – пояснили дослідники.
Натомість кількість нових госпіталізацій стабілізувалася. Утім, у Франківській та Закарпатській – суттєво зросла.
Фахівці звертають увагу на збільшення кількості летальності серед нових виявлених випадків і нових госпіталізацій.
І зазначають, що динаміка смертності зазнає значних ретроспективних змін.
“Затримки оприлюднення нових виявлень є мінімальними, і нові оприлюднені дані в цілому відповідають кількості нових виявлень на дату тестування. Проте затримки оприлюднення летальних випадків досить значні, близько 20% нових летальних випадків сталися більше місяця тому”, – пояснили в НАН.
Опираючись на аналіз, фахівці кажуть, що в цілому ситуація розвивається очікувано, але подальший розвиток стає менш передбачуваним через сильну неоднорідність у регіонах.
Як повідомляв КУРС, Івано-Франківська область три дні поспіль лідирує за рівнем захворюваності на COVID-19 в Україні.
Міський голова Коломиї Богдан Станіславський повідомив, що у лікарнях міста зайнято 89% ліжок, передбачених для хворих на COVID-19.
Голова ІФ ОДА повідомив, що в області уже додатково розгонуто 95 ліжко-місць.