fbpx

Сімейного лікаря обрали 89% прикарпатців

Здоров'я 12:10, 12.11, 2021

Понад 1,2 млн жителів Івано-Франківської області, що становить 89%, вже обрали свого лікаря та уклали з ним декларацію. З лікарями-ФОП декларацію уклали майже 40 тисяч пацієнтів. У приватних центрах сімейного лікаря, терапевта та педіатра обрали понад 21 тисяча жителів області, інформує пресслужба НСЗУ і наголошує, що всі послуги приватників, які мають договір з НСЗУ, безоплатні для пацієнта.

Перелік безоплатних послуг, які надають сімейні лікарі, терапевти та педіатри, чітко визначений і включає: консультації з метою профілактики та контролю основних захворювань, базові дослідження та аналізи, вакцинацію згідно з календарем щеплень, створення електронних рецептів на “Доступні ліки”, інсулін та електронних направлень на проведення досліджень чи лікування та ін.

Навантаження на лікарів первинної медичної допомоги велике. Тільки у 2021 році лікарі первинки в Івано-Франківській області:

  • виписали понад 1,6 млн направлень; 
  • обстежили 360 тисяч пацієнтів;
  • створили понад 367 тисяч електронних рецептів на “Доступні ліки” пацієнтам із хронічними захворюваннями.

Лікар первинки є першим спеціалістом, із яким ми взаємодіємо на вході в систему охорони здоров’я. Ми йдемо до свого лікаря зі скаргами на стан здоров’я, отримуємо в нього щеплення, довідки, рецепти на ”Доступні ліки” та направлення до інших фахівців. Зараз до цієї роботи додалися пацієнти з COVID-19 та вакцинальна кампанія, і навантаження на лікарів зростає пропорційно до зростання захворюваності. Кожен із нас може полегшити життя своєму лікарю, якщо звертатиметься до нього лише з питаннями, пов’язаними зі здоров’ям. А різні адміністративні моменти зможе вирішити за допомогою реєстратури, контакт-центрів та гарячих ліній”, — зазначає директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця.

За даними електронної системи охорони здоров’я, за останні три місяці найпопулярнішими причинами звернень до лікарів первинної ланки є питання імунізації, кашель, потреба у профілактиці певних захворювань та адміністративні процедури.

Загалом у 2021 році НСЗУ уклала договори із понад 2200 надавачами первинної меддопомоги по всій країні та виплатила їм 16,7 млрд грн за надання допомоги пацієнтам. Понад 78% українців уклали декларацію з лікарями, які надають первинну медичну допомогу. А це 32 млн 528 тисяч громадян.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: