fbpx

У двох мешканців Закарпаття підтвердили штам коронавірусу "Дельта"

Здоров'я 19:39, 14.07, 2021

На Закарпатті підтвердили два випадки «Дельта»-штаму Covid-19. Вірус виявили у пацієнтів, які нещодавно приїхали з Росії у гості до родичів із Закарпаття.

Аналіз зразків проводився в Європейській лабораторії. У середу, 14 липня, закарпатські медики отримали результати досліджень: підозри щодо «Дельти» підтвердилися.

Про лабораторне підтвердження «Дельта»-штаму коронавірусу журналістам Суспільного повідомив головний лікар обласної інфекційної лікарні Михайло Поляк.

За словами лікаря, пацієнти, у яких виявили «Дельту», уже виписані з лікарні та перебувають удома. Біоматеріали для дослідження штаму відправили у лабораторію ще 24 червня, результати аналізів надійшли медикам тільки сьогодні.

«Це родина, яка приїхала на Закарпаття із Санкт-Петербургу до родичів. Чоловік раніше перехворів на «Дельта»-штам в Росії, а от його дружина вже хворіла тут і два тижні провела в реанімації інфекційної лікарні. Крім того, із такими ж симптомами в лікарню потрапили і батьки цього закарпатця», – зазначив Михайло Поляк.

Про виявлення штаму коронавірусу «Дельта» на території Закарпаття ввечері середи, 14 липня, повідомив заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький.

«Область отримала офіційні результати секвенування зразків біоматеріалу та підтвердження штаму Дельта у двох пацієнтів. Під час опитування пацієнтів виявлено зв’язок виникнення захворювань із перебуванням у РФ. Станом на сьогодні осередки інфекційного захворювання локалізовані, комплекс протиепідемічних заходів проведено, моніторинг за перебігом епідемічної ситуації триває», – прокоментував він.

Влада закликає утриматись від поїздок у країни із сильним поширенням штаму «Дельта»: Індію, Росію, Велику Британію, Португалію.

“Якщо пацієнти із підтвердженими випадками ковід-19 перебували в одній із 4 вищезгаданих країн, біологічні зразки відправляють на лабораторне дослідження в Інститут молекулярної біології і генетики Національної академії наук України”, – уточнив Мирослав Білецький.

Нагадаємо, в Україні перші випадки зараження штамом коронавірусу «Дельта» зафіксували ще у червні. Новий штам Covid-19 виявили у Києві у двох пацієнтів, які тоді повернулись з Росії.

За оцінками медиків, штам «Дельта» у 1,6 раза заразніший, ніж штам «Альфа», який вперше виявили у Великій Британії. «Дельта» вдвічі підвищує ризики госпіталізації і в півтора рази частіше призводить до реанімації хворих. Захиститися від нього можна лише завдяки вакцинації. Наразі Україна не має тестів, які виявляють індійський штам коронавірусу.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: