fbpx

В Івано-Франківській ЦМКЛ провели рідкісну і складну операцію на серці

Здоров'я 08:35, 24.05, 2024

Кардіохірурги Івано-Франківської міської центральної клінічної лікарні самостійно провели операцію Бенталла, яка належить до найскладніших в кардіохірургії та здійснюється в обмеженій кількості українських та світових клінік, інформує КУРС з посиланням на ЦМКЛ.

Пацієнту 56 років, він звернувся в Івано-Франківську ЦМКЛ з вираженою задишкою при фізичних навантаженнях. При обстеженні у чоловіка виявили складну аортальну ваду, стеноз і серцеву недостатність. Також значно був розширений висхідний відділ аорти (до 7 см), що загрожувало розривом аорти і могло призвести до раптової смерті.

«Раніше ми здійснювали операцію Бенталла зі спеціалістами з інших клінік. Зокрема, своїм досвідом і техніками з нами ділився польський професор Міхал Зембала. Зараз вперше це оперативне втручання проведено нами самостійно і успішно водночас, адже наш пацієнт уже виписаний додому», – розповідає кардіохірург Тарас Гудзенко.

Операцію провели кардіохірурги Тарас Гудзенко, Володимир Двірник та Денис Стрільчук, кардіоанестезіолог Євген Грущак, перфузіолог Олег Тодорів.

Кардіохірурги Івано-Франківської міської центральної клінічної лікарні самостійно провели операцію Бенталла
Фото: ЦМКЛ

Також нещодавно лікарі ЦМКЛ вперше здійснили багатосудинне аортокоронарне шунтування з мініінвазивного доступу на працюючому серці. Пацієнт приїхав із Закарпатської області, напередодні переніс два інфаркти.

«Звернувся до нас, щоб здійснити мініінвазивне оперативне втручання без розсічення грудної клітки. Раніше такі операції ми здійснювали лише в умовах штучного кровообігу на зупиненому серці. Однак операція на працюючому серці є кращою, оскільки сприяє швидшому відновленню пацієнта і має менше ризиків неврологічних ускладнень, пов’язаних зі штучним кровообігом. Наш пацієнт був виписаний з лікарні на 5 добу після її проведення», – розповідає кардіохірург Тарас Гудзенко.

Як писав КУРС, недавно кардіохірурги ЦМКЛ вперше успішно зробили операцію Феррацці. А хірурги-стоматологи ЦМКЛ видалили пухлину розміром з тенісний м’ячик.

Читайте головні новини Івано-Франківська і області у Google News

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: