fbpx

Зустрілись з різноманітними проявами: в Калуській ЦРЛ підсумували місяць з COVID-19

Здоров'я 09:45, 24.04, 2020

Місяць від того дня, коли в Калуську ЦРЛ був госпіталізований перший пацієнт, якому лабораторно було підтвердежно коронавірусну хворобу, підсумувала заступниця головлікаря Калуської ЦРЛ з медичної частини Наталія Кінаш.

Сьогодні в списку госпіталізованих з підозрою на ускладнений COVID-19 в Калуській ЦРЛ є вже 42 пацієнти. Лабораторно діагноз підтвердили 28 пацієнтам, заперечили 5, очікують результату 9.

Важку форму вірусно-бактеріальної пневмонії з лікуванням в реанімаційному відділенні мав 21 пацієнт: з них 13 з покращенням переведено в пульмонологічне відділення. На жаль, 6 пацієнтів втратили (2 жінки та 4 чоловіки). Наймолодшому було 39 років, найстаршому 83, інформує Наталія Кінаш.

Продовжують боротися за життя ще два важких пацієнти, які перебувають на ШВЛ. Одна з них – медик, рентген-лаборант Калуської районної лікарні.

Продовжують лікуватись ще 15 пацієнтів в стані середньої важкості. Одна з пацієнток вже більше місяця бореться з недугою. Декого виписують на 12-14 день.

Найголовніше, що вже 21 пацієнт в задовільному стані виписаний під спостереження сімейного лікаря.

Зустрілись з різноманітними проявами: від бурхливої стійкої температурної реакції з швидкими проявами дихальної недостатності до позитивного ПЛР у жінки, яку було скеровано на госпіталізацію з декомпенсацією цукрового діабету і повною відсутністю респіраторних проявів. І тільки ретельно зібраний анамнез (субфебрильна температура 2-3 дні тому) дозволив запідозрити Ковід, що підтвердив швидкий тест, а згодом ПЛР.

Тепер перше, що робить працівник приймального відділення, це КОЖНОМУ міряє температуру, не дивлячись на діагноз в направленні сімейного чи швидкої. І кожного пацієнта розглядаємо як потенційно ковідного. Краще перестрахуватись). Маємо в практиці і безсимптомне носійство у працівників. Я вже не кажу про те, що, напевно, кожен працівник, хто працює з ковідними і не тільки, познаходив у себе схожі симптоми одно-двомісячної давності – це вже психосоматика. Нагадує студентів, які починають вчити пропедевтику. Але думаю, що частина з нас вже перенесли цю недугу в легкій формі”, – ділиться медик.

Сумно, що у 29 медичних працівників ЗОЗ міста та району підтвердили позитивний ПЛР, зазначила завмед ЦРЛ. З них – 15 ЦРЛівські. Ще 46 очікують результатів обстежень.

“Горджусь своїм колективом! Були поодинокі випадки “дезертирства”. Однак ключові відділи – реанімація та пульмонологія – показали себе монолітними дружніми колективами! ДЯКУЮ ВАМ! Приймальний, рентген- служба, колектив КТ, лабораторія, функціональна діагностика, хірурги та урологи, які ведуть пацієнтів своєю паталогією та супутнім Ковідом, + ЛОРи, які разом з вами проводять хірургічні маніпуляції важким ковідним пацієнтам, всім лікарям інших спеціальностей, медсестричкам і санітарочкам, які погодились працювати у ковідних відділеннях, – ДЯКУЮ! Пральня, технічна служба, водії та інші наші працівники – моє шанування за вашу працю в непростих для нас умовах!” – Наталія Кінаш подякувала також благодійникам, волонтерам, чудовим калуським діткам за малюнки, підтримку і всім добрим людям за добрі слова на адресу медиків.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: