fbpx

З історичної кам'яниці у Франківську почали вручну знімати ліпнину

Наша історія 20:45, 05.08, 2019

З кам’яниці на площі Ринок, 5 розпочали знімати старовинні елементи декору.

Будинок розберуть вручну, а потім відтворять з повним збереженням фасаду, йдеться в сюжеті UA:Карпати.

За словами архітектора-реставратора Романа Бончука, серед елементів, які гарно збереглися, капітель з випаленої глини. Ліпнину, яка розсипатиметься при демонтажі, передадуть до краєзнавчого музею міста, а також зберігатимуть у реставраційних майстернях.

Архітектор-реставратор Ігор Панчишин каже, що в цьому випадку краще відтворити всі архітектурні елементи будівлі з сучасних матеріалів. Його бентежить, що проєкт відбудови не обговорювали у професійному середовищі.

Другим етапом будівельних робіт стане демонтаж даху. Під час відновлення будівлі його перетворять на мансарду.

За словами представників інвестора з Прикарпаття – приватної підприємиці Оксани Хованець та підприємства “Стан плюс” Тараса Хованця, вперше за дозволом на ці роботи звернулися чотири роки тому. Наразі підписаний інвестиційний договір між міськвиконкомом та приватними підприємцями. Інвестори зобов’язалися після реставрації передати п’ять квартир у власність міста. Ще дві квартири у будинку приватизовані.

Згідно з інвестиційним договором, будівельно-реставраційні роботи мають бути завершені за три роки. 

Як писав КУРС, дослідження будинку проводив Львівський інститут “Укрзахідпроектреставрація”. Дозвіл на виконання робіт 17 липня надала Державна архітектурно-будівельна інспекція.

Кам’яниця на площі Ринок, 5 зведена 1870 року. Фасад її ще тримається, але сам будинок вже більше схожий на руїни.

27 квітня 1904 року тут народився Артур Бернс, який згодом став одним із найвпливовіших фінансистів світу, радником кількох американських президентів, головою Федеральної Резервної Системи США у 1970-х роках.

Ще у 2005 році спеціалісти Львівського науково-реставраційного інституту “Укрзахідпроектреставрація” провели детальне дослідження стану будівлі на площі Ринок, 5. Вже тоді її стан визначили як аварійний, а фізичний знос становив 68%. У висновку йшлося, що “існуючий стан конструктивних елементів не може гарантувати безпеку при подальшій експлуатації будинку”. Тож інститут рекомендував повну перекладку будинку з його відтворенням.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: