fbpx

Британець витатуював собі тризуб до Асамблеї ковалів у Франківську

Стиль життя 20:15, 19.09, 2019

Сьогодні у Палаці Потоцьких з виставками і майстернями розклалися ковалі, які прибули до Франківська на Асамблею «Кільце європейських ковальських міст». Асамблея вперше відбувається в Україні, досі її проводили лише в Західній Європі. До Франківська прибули 11 делегацій, всього – 64 гостя, серед яких мери міст, дослідники й захисники історичної спадщини, ковалі, пише Sotka.Life.

Офіційне відкриття Асамблеї завтра, сьогодні майстри ковальської справи з 11 міст Європи прибувають і розташовуються на головній ковальські локації –  у Палаці Потоцьких. Завтра і в суботу тут постійно горітиме вогонь і лунатиме передзвін молотів. На ковадлах народжуватимуться скульптури.

Асамблея "Кільце європейських ковальських міст" Сергій Полуботько

Сьогоднішній день вирішили провести у форматі воркшопу. Франківські майстри з обласної Спілки ковалів на правах приймаючої сторони розклали намети і заходилися кувати перші елементи до головної скульптури Асамблеї – «лавки дружби».

Асамблея "Кільце європейських ковальських міст" Сергій Полуботько

Круглу композицію складають 18 металевих колон – за кількістю ковальських міст Європи, які об’єдналися в Асамблею. Задум такий, що кожне місто має свою колону і впродовж з’їзду викує до неї символічне оздоблення. Декоровану всіма композицію встановлять у міському парку Франківська. Колони тих сімох міст, делегації яких не змогли взяти участь в Асамблеї, прикрасять всі разом.

До франківців у роботі вже приєдналися італійці. На під’їзді австрійські, німецькі, французькі колеги. А двоє ковалів з Британії – Річард Грів та Нейсон Спаркс – приїхали самі. Вони вирішили в такий спосіб підтримати Асамблею після перебування на цьогорічному «Святі ковалів». Спеціально з нагоди візиту до своїх українських колег Річард Грів зробив собі тату – герб України тризуб та ковальські знаряддя навхрест. Майстер з Британії демонструє «свіже» тату і каже, що воно дуже символічне.

Асамблея "Кільце європейських ковальських міст" Сергій Полуботько
Річард Грів – коваль з Великобританії

Асамблея "Кільце європейських ковальських міст"

Франківськ у «Кільці ковальських міст Європи» вже 10 років, зазначає співорганізатор Асамблеї ковальських міст у Франківську, голова місцевої спілки ковалів Сергій Полуботько. Пояснює, що об’єднання мало на меті акцентувати співпрацю майстрів і муніципалітетів, дати розвиток ремеслу, а також запровадити професійний обмін.

Асамблея "Кільце європейських ковальських міст" Сергій Полуботько

Сергій Полуботько, голова Спілки майстрів ковальського мистецтва України, організатор міжнародного фестивалю “Свято ковалів” в Івано-Франківську

Ідея не тільки говорити про ковальство, а й кувати під час Асамблей постала 5 років тому. Тому ковалі з’їжджаються зазвичай на день раніше і беруться до роботи.

Вперше в рамках цього заходу проведуть додаткову дискусійну секцію для спеціалістів з охорони культурної спадщини міст. Цей блок у Франківську з півтора десятками фахівців проведе колишній головний архітектор, куратор проєкту з відновлення Палацу Потоцьких Володимир Гайдар. Початок завтра о 10.00 в наметі на території палацового комплексу. В процесі охоронці спадщини разом із ковалями та представниками міст пройдуть екскурсією Франківськом.

Окремо проведуть «культурну» секцію для супроводжуючих офіційні делегації, а також для дружин мерів європейських міст – для них готують додаткові екскурсії, презентацію знакових публічних місць та інших цікавостей Франківська.

А ще у Палаці Потоцьких упродовж усіх днів Асамблеї – виставка ковальського мистецтва з можливістю купівлі-продажу. Вуличну скульптуру доповнює ужиткова, а її – інтер’єрні твори та речі на кшталт декоративних свічників, штопорів, ножів та ін.

По вечорах на ковальській локації – відкриті концерти.

Нагадаємо, в Івано-Франківську щороку проводиться міжнародний фестиваль “Свято ковалів”, який вже став візитівкою міста.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: