fbpx

На зустріч зі страусами, левами й тигром – у Парк історії Землі Underhill

Стиль життя 14:56, 15.10, 2021
НА ФОТО: Лев Фрай любить поніжитися на сонці. Парк історії Землі

У Парку історії Землі Underhill, що в селі Підгір’я на Богородчанщині, крім скульптурних доісторичних, є й справжні птахи і звірі. Страуси з дитинчатами живуть на фермі. А пара левів і тигр – у великому відкритому вольєрі. Дикі кішки дуже люблять ніжитися на сонці. Як домашні, вони кумедно граються, стрибають – великі звірі ще зовсім юні.

Страусина ферма у Парку історії Землі

До страусиної ферми йти повз нелітаючих птахів – так у парку назвали локацію зі скульптурами доісторичних предків сучасних пернатих, які водилися в цих краях мільйони років тому. Всі скульптури в натуральну величину і дуже реалістичні. Їх можна не лише розглядати – на них можна вилазити, висіти і товктися скільки завгодно. Дітям таке дуже до вподоби. Дорослі також долучаються, і в парку це нікого не дивує – тут заохочують спільні дітей із батьками дослідження.

Більше про кам’яних доісторичних тварин парку – у статті Парк історії Землі Underhill кличе до пригод дітей і дорослих

Страусина ферма має два пташники: в одному дорослі птахи, в іншому – пташата. Малеча вже місцева – страусята вилупилися з яєць у Підгір’ї. А коли трохи підросли, їх взяли в парк. Маленькі страуси ще не поміняли пір’я: вони наполовину в пуху – і здається, що кучеряві. На світлих шийках – смужки і завитки, яких уже немає у дорослих птахів. Страшенно допитливі – біжать до людей, дають себе погладити, а потім трохи відходять і пильно розглядають гостей.

страуси в Парку історії землі
пташенята страуси в парку історії землі
маленькі страуси в Парку Історії Землі в Підгірї

У парку дозволяють годувати страусів – корм для них можна взяти при вході. Порція – 30 грн.

Читайте головні новини Івано-Франківська і області у Google News

Дорослі страуси також дуже контактні птахи. Але можуть дзьобнути, якщо комусь забагнеться зблизька зазирнути в їхні милі оченята.

страус в Парку історії Землі Андерхіл

Як леви й тигр живуть у Парку історії Землі

Трохи далі – величезний вольєр, це домівка для левиці Луни, лева Фрая і тигра Тора. Всередині відтворений природний ландшафт: там є кам’яні скелі, багато дерев’яних елементів, складених так, щоби великі киці могли і лазити, і лежати, і ховатися в тінь від сонця. Під однією зі стін – басейн. Екскурсовод розповідає, що Тор найбільше любить плавати. Леви у літню спеку тільки занурювалися і лягали “загаряти”, а тигр міг цілу годину хлюпатися у воді.

лев і левиця в Парку історії Землі
Луна і Фрай дрімають на сонечку

Коли холодно, великі кішки ховаються у печеру з обігрівом – для них зробили спеціальну теплу кімнату, в якій вони зимують. Взимку і леви, і тигр виходять гуляти і граються в снігу. Луна завжди зачіпає Фрая, вона дуже темпераментна левиця, знайомить із котиками артдиректорка Парку історії Землі Underhill Олена Ананєвич.

Всі троє народилися в одному з українських зоопарків, який саме закривався. “Нам їх привезли зовсім маленьким кволими кошенятами. Тигр узагалі не ходив, тягнув по землі задні лапки. Ми його довго виходжували – ставили крапельниці, робили уколи. Зараз Тор цілком здоровий. Левиця теж хворіла, її також кілька разів лікували. Всіх відігріли, відгодували, вирятували”, – пригадує Олена. 

тигр Тор - Парк історії землі
Знайомтеся – тигр Тор

Великим котикам два роки – за людськими мірками вони ще не дорослі, це 12-річні підлітки, але вже дуже переконливо виглядають – могутні красиві звірі. М’язисті, вгодовані – шерсть аж блищить. Коли киці ситі і спокійні, вони муркочуть. Підходять до скляної стінки – можна зробити селфі з левом чи тигром на пам’ять. Загрози немає.

селфі з тигром - Парк історії Землі Андерхілл

“Конструкцію вольєра розробляли спеціалісти. Зробили так, щоби котячим було зручно і комфортно, а людям безпечно. Батькам не слід хвилюватися: спеціальні металеві конструкції з боку звірів не дають їм впритул наближатися до вікна і гасять силу удару лапою, якби таке сталося. Скло також спеціальне, воно не сиплеться”, – додає Олена.

Розглядати звірів зручно також і згори – довкола вольєра влаштований насип. Звідти дикі кицьки – як на долоні.

У парку також є кілька дитячих просторів, спортмайданчики, атракціони. Працює кав’ярня. Варто зайти у сувенірний магазинчик, де більшість краму – оригінальний хенд-мейд від місцевих майстрів.

відпочинок в Парк історії Землі Андерхілл

Увечері, – а парк працює до 20.00 у будні і до 21.00 у вихідні, – всі скульптури, музей, пташник і вольєр, всі розважальні локації освітлені. Так що зависнути з родиною можна на весь день запросто, до того ж екскурсії та квести про мешканців парку змінюються кожні вихідні.

І це все, до речі, лише 20% від того, що заплановано зробити на цій території. Постійно додають щось нове: вже закладають ботанічний сад, планують містечко Святого Миколая. А ще в парк везуть динозаврів – володарі мезозою вже в дорозі.

Ціни на квитки: у будні для дорослих – 150 грн, для дітей – 100. У вихідні для дорослих – 200 грн, для дітей – 150 грн. Учасники АТО із сім’ями мають знижку 50%. Для людей з інвалідністю вхід безкоштовний.

Промо

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: