fbpx

Як вибрати наручний компас

Стиль життя 18:49, 18.05, 2020

Ніхто не буде сперечатися, що компас – один із найважливіших аксесуарів для туриста. Дуже важко обійтись без нього в лісі або в незнайомій місцевості. Звичайно, можна орієнтуватися за розташуванням сонця, моху та гілок на деревах, але це не завжди можливо.

як вибрати наручний компас

Види компасів

Сучасний пристрій не більший за монету: сайт пропонує моделі різних розмірів. Але не завжди це було так: перші моделі були досить великими. Як і багато інших пристроїв, компас винайдено в Китаї. А зараз існує маса його різновидів:

  • магнітний (найбільш популярний у туристів);
  • електронний;
  • електромагнітний;
  • рідинний.

В епоху стрімкого розвитку електроніки особливе місце займають електронні варіанти. Вони найбільш складні в роботі, потребують зв’язку з супутниками. Електромагнітні моделі отримують дані від магнітної стрілки і переводять їх в цифрову інформацію. В спортивному орієнтуванні використовують рідинні пристрої: це капсула зі стрілкою, розміщена у в’язкій рідині. Магнітна стрілка в такій рідині не здригається, а напрямок показується дуже чітко.

Що впливає на вибір?

Найбільш важливою характеристикою для мандрівника є точність пристрою. Звичайно, мобільний додаток в смартфоні виглядає яскраво, але для його правильної роботи потрібна електроенергія та сигнал від супутника. Електронні варіанти краще підійдуть для подорожей на автомобілі, коли економія місця та енергонезалежність не відіграють головної ролі.

Для пішого туризму, полювання на лижах або велосипедного туризму найкраще підходять звичайні магнітні або електромагнітні моделі, які одягають на зап’ясток. Такий компас завжди знаходиться в полі зору.

Якщо необхідний пристрій для спортивного орієнтування, то рідинний варіант стане найкращим вибором. Його стрілка на дрижить навіть при бігові, він важить всього декілька грамів.

Не менш важливим фактором при виборі вважається і виробник. Тільки відома компанія зможе гарантувати стабільну роботу компаса в будь-яких погодних умовах. Такі вироби захищені від механічних ушкоджень, потрапляння у воду, хоча й коштують дорожче.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: