Проект реалізують франківські громадські організації "Центр політичних студій та аналітики" й "Інститут політичної освіти". На всеукраїнському рівні в кампанії задіяні 15 ГО, які запроваджують аналогічні проекти в інших містах.
Як повідомив керівник проекту "За прозорий бюджет в Івано-Франківську" Віталій Світлик, його реалізація впродовж року передбачає моніторинг бюджету міста на відкритість та доступність для франківців, доброчесність та участь громади у формуванні бюджету й контролю за видатками. В результаті бюджет міста мав би бути представлений на сайті міськради в доступній для розуміння городян формі з відповідними коментарями. Так само мав би стати доступним Генеральний план міста та детальні плани територій.
Доброчесність передбачає негайну і публічну реакцію міської влади на інформацію про нецільове використання чи розкрадання бюджетних коштів. Чи є така, франківці дізнаються впродовж наступних кількох днів.
"Ми хочемо, щоби франківці бачили, куди йдуть гроші міського бюджету, оскільки це їхні податки. Щоби громада могла впливати на розподіл коштів бюджету. Відтак будемо звертатися до міського голови і депутатської більшості з пропозиціями та проектами документів, які закріплять таку практику", – пояснив Віталій Світлик.
Кінцева мета проекту "За прозорий бюджет в Івано-Франківську" – ухвалення наступним скликанням міської ради Бюджетного регламенту, який зробить бюджетний процес простішим, доступнішим і відкритішим для жителів міста.