fbpx

Бюджетна освіта: чиє навчання профінансують платники податків Прикарпаття

Суспільство 15:54, 07.12, 2017

Одразу троє осіб з кадрового резерву Калуської районної ради претендують на те, щоб за їхнє навчання у магістратурі заплатили платники податків області. Проте ніхто з них у цій раді не працює, ніколи не працював і малоймовірно, що працюватиме. Усі вони не мають жодного стосунку до Калуша і Калуського району.

8 грудня на першому пленарному засіданні 19-ї сесії Івано-Франківської обласної ради депутати планують розглянути проект рішення "Про навчання депутатів та осіб, які перебувають у кадровому резерві органів місцевого самоврядування", пишуть "Вікна".

У преамбулі до проекту записано, що рішення приймається "на виконання п. 6.15 підпрограми "Обмін досвідом та сприяння розвитку місцевого самоврядування" Програми розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області на 2016-2020 роки та враховуючи клопотання директора інституту гуманітарної підготовки та державного управління Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу". Йдеться про "організацію та проведення навчань для депутатів обласної, районних, міських, селищних і сільських рад. Вдосконалення підготовки та підвищення кваліфікації посадових осіб органів місцевого самоврядування".

У разі позитивного рішення облради дев’ять осіб, з яких троє депутатів (двоє обласної ради і один Косівської районної ради. – Авт.) та шестеро – з кадрового резерву, зможуть отримати кваліфікацію магістра за рахунок коштів обласного бюджету. Принаймні таке рішення вже підтримала постійна комісія обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків. Виконавчий апарат обласної ради оплатить 154 тисячі 350 гривень за їхнє навчання за 2017-2020 роки (2017-18 рр. – 81 100 гривень, 2018-19 рр. – 56 900 гривень, 2019-20 рр. – 16 350 гривень).

Серед претендентів на оплату навчання з обласного бюджету троє осіб, а саме: Красій Марія Омелянівна, Поп Катерина В’ячеславівна та Шешурак Оксана Василівна – перебувають у кадровому резерві Калуської районної ради. Причому, як виявилося, жодну з них Калуська районна рада на навчання не направляла і до обласної ради про фінансування їхньої освіти не клопотала.

По суті це інвестиція у майбутній кадровий потенціал (у цьому випадку – Калуської районної ради. – Авт.). Ні Катерина Поп, ні Марія Красій, ні Оксана Шешурак у Калуській районній раді не працюють, ніколи не працювали і малоймовірно, що працюватимуть. Ба більше, вони не мають жодного стосунку до Калуша і Калуського району.

З відкритих джерел можна дізнатися, що Катерина Поп – із Закарпаття, проживає в Івано-Франківську, навчалася у Прикарпатському національному університеті ім. Василя Стефаника. З її сторінки у соціальній мережі Фейсбук можна дізнатися, що вона – аспірант цього навчального закладу. Крім того, працює у Блоці Петра Порошенка й очолює ГО "Солідарна молодь Франківщини". Катерина Поп також є помічником депутата Івано-Франківської міської ради від БПП "Солідарність" Петра Шкутяка.

У проекті "Солідарної молоді Франківщини" брала активну участь і Марія Красій. Вона – з Тисменицького району, теж здобула вищу освіту в ПНУ ім. Василя Стефаника, в 2015 році вступила в аспірантуру та працює асистентом на кафедрі. Її професійна сфера – кримінальне право.

Оксана Шешурак – також випускниця ПНУ ім. Василя Стефаника і також з Тисмениччини.

Усі троє дівчат товаришують у соціальних мережах і цього року всі троє вступили на навчання до магістратури ІФНТУНГ на спеціальність "Публічне управління і адміністрування". Причому, як виявилося, вони не лише разом навчатимуться, але й разом виявили бажання працювати чомусь саме у Калуській районній раді (хоча логічніше було б, приміром, у Тисменицькій чи Франківській міській. – Авт.). Причому заяви на зарахування до кадрового резерву на посади спеціалістів подали в один день – 25 серпня 2017 року. Тобто, на час вступної кампанії і зарахування на навчання вони не були в кадровому резерві і мали б на загальних підставах оплатити навчання. Виглядає так, що кадровий резерв у цьому випадку – лише інструмент для того, щоб заощадити власні кошти і здобути освіту за бюджетні.

Керуючий справами Калуської районної ради Сергій Твардовський повідомив, що на сьогодні у кадровому резерві Калуської районної ради в основному – спеціалісти апарату ради, які претендують на вищі посади. Жодному з працівників райради, як і будь-кому з кадрового резерву, навчання за бюджетні кошти не оплачувалося. Останній конкурс на вакантну посаду у районній раді відбувся ще у 2007 році. Тоді до кадрового резерву внесли тих, хто брав у ньому участь. Фактично впродовж десяти років кадровий резерв райради залишався незмінним. До 30 серпня поточного року, коли одним розпорядженням голови райради до резерву за їхніми заявами було внесено Катерину Поп, Марію Красій та Оксану Шешурак.

За словами Сергія Твардовського, районна рада жодних звернень до обласної з приводу оплати за навчання для нового поповнення кадрового резерву не робила. І у тому, що вивчені за бюджетний кошт магістри коли-небудь посилять кадровий потенціал районної ради, тут сумніваються. Будь-яка особа, яка має відповідну освіту, не залежно від місця проживання, може написати заяву і бути внесена до кадрового резерву Калуської районної ради, зазначив Сергій Твардовський. Але сподіватися на якісь переваги від цього не варто. Якщо, звичайно, обласна рада не допоможе.

Приміром, торік облрада затвердила схоже рішення. Тоді на навчання чотирьох депутатів обласної ради і одного помічника депутата було виділено близько 21 тис. гривень на перший семестр. Наприкінці червня цього року на продовження навчання цих депутатів в ІФНТУНГ було спрямовано понад 42 тис. гривень до 2019 року щорічно. Норми, за якою особа з кадрового резерву, яка навчалася за кошти бюджету і не пішла на роботу у відповідний орган місцевого самоврядування, має повернути витрачені на її освіту кошти, немає. А без цього такі рішення можна вважати безповоротною матеріальною допомогою, причому немалою і людям зовсім небідним.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: