fbpx

Чи є життя після відпустки? Поради, як подолати сплін від повернення на роботу

Суспільство 22:17, 10.08, 2015

Після відпустки працівники повертаються до роботи відпочилими та повними сил. Проте не завжди усім вдається безболісно поринути у звичний робочий режим після подорожей до теплих країв або ж банального відпочинку біля річки.

Якщо по поверненні до щоденної робочої рутини ви відчуваєте сум, роздратування, меланхолію або ж втрачаєте апетит та страждаєте від мігреней, цілком ймовірно, що ви стали жертвою так званого "післявідпускного синдрому".

Кілька важливих порад допоможуть вам упоратися зі стресом від повернення на роботу.

1. Підготуватися до повернення. Після відпустки, у будь-якому випадку, людина відчуватиме сум та певну меланхолію від повернення на звичне робоче місце. Усвідомлюючи майбутній стрес, залиште собі один або більше днів для того, аби спокійно розібрати валізи та трохи відпочити після дороги, не поринаючи одразу у робочу рутину.

2. Зробити хатнє прибирання. Це може здатися дивною порадою, проте часто після відпустки власна оселя здається чужою та незвичною. Саме прибирання, окрім очевидної користі цього процесу, дозволить упорядкувати власну оселю та власні думки відповідно до нових вражень. Заразом, можна розібрати речі, оскільки життя "на валізах" посилить ностальгію за відпочинком.

3. Бути у курсі справ. За час, виділений на адаптацію після відпочинку, можна одразу дізнатися про останні новини на роботі, аби бути у курсі подій при поверненні до робочого процесу та не перебувати у стані стресу через дезорієнтацію.

4. Розтягнути задоволення. Не варто, повертаючись до роботи, одразу відкидати від себе спогади та враження від відпустки. Такий різкий перехід може лише посилити стрес. Прибираючи вдома, можна переглянути та роздрукувати фотографії, розставити по домівці сувеніри або подивитися відео з відпустки. Крім того, деякими символічними спогадами про відпочинок можна оточити себе на робочому місці, аби позбавити роботу негативної конотації.  

5. Знайти нове хобі. Аби подолати сплін після подорожі, можна знайти собі нове хобі та пов'язати його із місциною, де відбувався відпочинок. Під час відпустки найчастіше нас оточують незвичні та цікаві речі. Тому новим захопленням може стати вивчення культури, мови або кухні тієї місцевості, де минув відпочинок. Це надасть нових вражень та дозволить принести відчуття відпустки до буденного життя.  

6. Скласти правильний розклад дня. Повертаючись до роботи, бажано створити графік наперед, аби упорядкувати свої плани. Крім того, перший тиждень після відпустки небажано затримуватися або перепрацьовувати. Окрім цього, важливо встановити зручний графік сну, аби організм швидше адаптувався до робочого процесу. Не треба забувати й про природні антидепресанти – шоколад, дині та кавуни.

7. Знайти нові проекти. Часто депресія після відпустки з'являється через брак вражень. Тому корисними можуть стати нові проекти на роботі, які урізноманітнять робочий процес та створять нові "проблеми" та завдання, які не дозволять нудьгувати на роботі та ширяти у спогадах.

8. Насолодитися поверненням. Аби не відчувати постійного суму за місцями, де відбувався відпочинок, важливо пригадати, що на батьківщині чекають рідні та друзі. Для цього у перші дні після відпустки бажано зустрітися із близькими, аби відчути ностальгію за власною країною чи містом.

9. Поділитися враженнями. Важливо ділитися враженнями від поїздки із друзями або родичами. У нагоді може стати й ведення блогу про те, як і де минула відпустка. Поділитися можна й особливостями подорожей та корисними порадами. Такий блог дозволить упорядкувати приємні спогади та стане у нагоді мандрівникам.

10. Планувати нову відпустку. Повернувшись додому, через деякий час можна почати планувати нову мандрівку. Найлегше подолати сплін від закінчення відпустки – це усвідомити, що попереду чекає нова подорож. 

Джерело: ТСН
 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: